• Welcome to Forum discuții Apiardeal. Please login or sign up.

S-a deschis Targul Apicol La Slobozia!

Creat de stefy.costea, Februarie 20, 2010, 02:48:43 a.m.

« precedentul - următorul »

stefy.costea

Prima editie a Targului Apicol ce se desfasoara in Slobozia in perioada 19-21 februarie 2010 a prilejuit un moment de bucurie pentru apicultorii ce s-au prezentat la intrunire, pentru locuitorii municipiului gazda cat si pentru cei veniti din alte orase. Astfel fiecare a avut posibilitatea sa admire figurine din ceara de albine,unelte apicole din cele mai vechi timpuri, sa se informeze despre efectele benefice ale mierii dar, bineinteles, sa guste mierea inainte de a o cumpara :smile:
Va asteptam sambata si duminica sa degustati sortimentele de miere prezente la targ!
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)
Sun Photo     YouTube

Kov iulian

Am si eu o intrebare,stie cineva de unde as putea face si eu rost de filmulete de la tirgul apicol de la Slobozia din primavara?am inteles ca s-au spus lucruri interesante acolo

pharaonu75

Eu nu stiam nici de existenta celui postat putin mai sus de Romikele!
Nu stiu daca s-a filmat ceva anul trecut!
Anul asta poate cineva cu o camera video isi va face timp si va inregistra! Vedem atunci! Eu am o camera video pe MINI DV, insa nu voi avea timp prea mult...
Sun Photo     YouTube

Kov iulian

in ultima zi am fost si eu la tirg un pic mai tirziu,si din cite am vazut fiului domnului Stefan persoana care sa ocupat pt a organiza acest tirg filma pe acolo cu camera tatalui sau.

pharaonu75

Anul asta poate punem mana de la mana si filmam noi!
Sun Photo     YouTube

BOB0

Citat din: Kovaci iulian din Decembrie 27, 2010, 04:43:00 p.m.
Am si eu o intrebare,stie cineva de unde as putea face si eu rost de filmulete de la tirgul apicol de la Slobozia din primavara?am inteles ca s-au spus lucruri interesante acolo
Sute de imagini se gasesc pe STUPARITUL -forum de apicult., postate de Dl. Costea.

D006

Citat din: BOB0 din Ianuarie 02, 2011, 06:33:02 p.m.
Sute de imagini se gasesc pe STUPARITUL -forum de apicult., postate de Dl. Costea.

Sefule poate nu stii dar noi nu servim stuparitul la micul dejun deoarece ne provoaca o deosebita senzatie de voma ! Sa vina cu pozele aici si mai discutam.

Bătrânul

Ianuarie 02, 2011, 07:32:45 p.m. #8 Last Edit: Ianuarie 02, 2011, 09:14:23 p.m. by pharaonu75
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 02, 2011, 07:05:48 p.m.

Sefule poate nu stii dar noi nu servim stuparitul la micul dejun deoarece ne provoaca o deosebita senzatie de voma ! Sa vina cu pozele aici si mai discutam.
Dragoselule  :nod: Vorbeste numai in numele tau !!!! :rusine: Eu ii simt perieteni si pe cei de la Stuparitul  :hi: :hi: :hi:

D006

Batrane nu am inteles  nimic din postarea matale ! corecteaza putin postarea sa inteleg si eu in romaneste .

BOB0

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 02, 2011, 07:05:48 p.m.

PILDA.    Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau , e silit a recunoaste ,ca esti bun, iar el e rau .   FARA COMENTARII.