Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

TraianCH

"zeul apicol" sa pus serios pe treaba.pe deoparte il inteleg deoarece a  strins in jurul sau   o  multime de  fani  care vor cumpara TOT
Singurul lucru imperfect in natura este rasa umana!

stupar

Eu ieri am largit cuibul la pavilion,unde o singura matca am si au intre 8-10 rame cu albine.3 am largit la 11 si 12 rame.Ma tem ca voi avea roi inaite de salcam.
Sant singur,n-am ajutor sa fac poze sa va arat gratuit. :hi:

RazvanTi

@ nicu: cum dracu sa fie? tot varza cum altfel?
restul ce se spune si se aude is basme!
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

D006

#828
Citat din: nicu68 din Aprilie 21, 2012, 10:13:58 AM
sunt curios cum ia evoluat fam .de cand a filmat ultima data,ca atunci erau tare slabute,nu exagerez dar eu la ora aia aveam albina in uni stupi cat avea el in 3,

sper sa mai bage un film,mai ales ca a stimulat 3 fam cu o rama de miere
Rabdare...la salcam  va fi profesor...daca pupe e profet.O fi a auzit profu de apiinvert ??/


milu56

Citat din: dragos2006 din Aprilie 17, 2012, 12:36:35 PM
  Cum iti dai seama care este cea mai buna matca din cele trei ?

Este adevarat ca daca sunt in aceeas lada toate trei matci greu iti dai seama care este cea mai buna.



pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

emilavram

Speram sa vad marele cules, marea recolta de miere poate mi-a scapat ceva .
Am sa ma uit mai atent zilele viitoare daca ati vazut in careva filmulet sa imi ziceti si mie .
Merci .


pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

stefan1

  Faraoane, cand ai tu timp sa vezi atatea filme?!!!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)