Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

oroles

Citat din: bucovineanu din Februarie 16, 2014, 10:54:56 PM
Postarile de pe contul lui Ioan nu sunt facute de aceeasi persoana. Daca le analizam cu atentie unele sunt scrise cu greseli de ortografie si exprimare si altele sunt fara greseli si sunt la alt nivel.  :smile:
Domnule Bucovineanu, am semnalat deja in trecut ca Ioan Olaru, sau cine scrie in numele lui, foloseste cuvintele lui Ursu ("valoroasa", "extraordinara" etc.)
Exista un software care poate face comparatie intre postari si stabileste daca ele provin de la acelasi autor. :D
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

petru.atudorei

exista administratori..care pot vedea daca conturile au acelasi ip...dar e irelevanta treaba..

Eduard Rotaru

Citat din: oroles din Februarie 21, 2014, 09:21:12 AM
Citat din: bucovineanu din Februarie 16, 2014, 10:54:56 PM
Postarile de pe contul lui Ioan nu sunt facute de aceeasi persoana. Daca le analizam cu atentie unele sunt scrise cu greseli de ortografie si exprimare si altele sunt fara greseli si sunt la alt nivel.  :smile:
Domnule Bucovineanu, am semnalat deja in trecut ca Ioan Olaru, sau cine scrie in numele lui, foloseste cuvintele lui Ursu ("valoroasa", "extraordinara" etc.)
Exista un software care poate face comparatie intre postari si stabileste daca ele provin de la acelasi autor. :D

Atata timp cat linkul blog-ului lui Olaru se afla postat pe blogul lui Ursu si mai ales ca sunt postari diferite cu un continut gramatical diferit nu e clara treaba??

oroles

Citat din: Eduard Rotaru din Februarie 21, 2014, 09:35:45 AM
Atata timp cat linkul blog-ului lui Olaru se afla postat pe blogul lui Ursu si mai ales ca sunt postari diferite cu un continut gramatical diferit nu e clara treaba??
E posibil sa fie Ursu care posteaza in locul lui Ioan Olaru. Oricum, judecand dupa modul in care vorbeste si reactioneaza Ioan Olaru cand e filmat, injurat pe forum, cred ca are neuroni insuficienti pentru o sinapsa. Mai degraba cred ca Ursu il foloseste pe Ioan Olaru pentru reclame de tip testimonial. Acestea prind foarte bine la persoanele inculte, care nu miros inselaciunea! Filmuletele, site-ul lui Ursu seamana tot mai mult cu reclamele gen teleshop.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

yulian

Legea lui Murphy :
Daca nu poti sa uimesti lumea cu inteligenta ta, zapaceste-i cu tampeniile tale! =)) =))

cipik

Sau:
Daca nu poti sa-i convingi, zapacestei.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

bucovineanu

Nu Ursul cel batran posteaza, ci un pui de urs. Am inteles ca se pricepe la calculatoare si locuieste undeva pe langa Bucuresti. Doar nu o sa credeti ca Ionica al nostru si-a facut singur blog.

vranceanul

Intradevar, ursuletul posteaza, el intretine ambele bloguri, el face DVDurile, face publicitate, mai posteaza pe aici sub anonimat (credeti ca nu au cunostiinta de ce se scrie despre ei?, putin l-e pasa, bani sa iasa)....ala batran nu stie sa umble cu PC, stiu sigur. Am avut in trecut ceva discutii cu ambii ursi (pe mess) despre ladoaica. Intamplarea face sa-i cunosc in persoana (ne-am intalnit in trafic la intrarea in Adjud). Dupa 5 min. de discutii apicole ma intreaba daca folosesc NOUA TEHNOLOGIE, raspuns :nu.  Au facut stanga'mprejur si s-a incheiat totul.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

Kov iulian

Citat din: vranceanul din Februarie 21, 2014, 02:39:31 PM
Dupa 5 min. de discutii apicole ma intreaba daca folosesc NOUA TEHNOLOGIE, raspuns :nu.  Au facut stanga'mprejur si s-a incheiat totul.
Din ce spuneti reiese ca deja sa ajuns la stadiul de comportament sectar, cine nu e cu noi e impotriva noastra, dusmanul nostru.

Ioan Olaru

 Imi pare rau nu sunt aceasi persoana , si nu sunt indiferent la ce spuneti , iar deocamdat am incercat sa inteleg si criticile dar mai sunt si rautacisme fara nici un pic de jena , crdeti ca daca eram aceasi persoana putaeam avea o discutie cu Eduard Rotaru sau ca Dragos , normal pe privat , sau chiar cu alti apicultori care posteaza sau au renuntat sa pozteze dupa ce am vorbit chiar si telefonic .
Eu sunt Ioan Olaru am creat blogul acum 4 ani dar nu pricepeam nimic si lam lasat balta , anul trecut in primavara am facut primul filmulet , pe care apoi am inceput sa le pun pe blog , un blog care incerc sal perfectioinez de la zi la zi exact pentru cea ce ma criticati si anume ca promovez ceva , eu cred ca din structura filmelor pe parcursul anilor se poate vedea nu neaparat de un model de stup dar , poate da incredere anumitor oameni sa ingrijeasca albine si nu neaparat sa asi castige existenta ci mai ales pentru un gram de sanatate .
Acum cand albinele sunt exploatate mai cu stire sau fara stire pentru bani e bine venita imformatia gratuita , dar aceasta imformatie trebuie filtrata si bine aplicata in caz ca se poate sau nu.
Si trist este faptul ca albinele sunt la un pas de exterminare , asa cum se vede in documentarul pus pe sait incarcat de un apicultor .
Consider ca cu cat sunt mai multi apicutori albina va avea o sansa atat economica cat si naturala , iar vitori oameni ai planetei se vor putea si ei bucura de zumzetul albinelor printre florile copacilor , care pentru mine este muzica naturii dar in acelas timp bucuria vieti pe care oameni o au si rar o pretuiesc , voi continua cu fimuletele voi continua cu intretinerea blogului findca cred totusi ca mai sunt oameni care vad aceste fiinte ale naturi si pot face ceva indiferent de cum doreste sa ingrijeasca albinele .
Pentru că apar noutăți verificați blogul personal
www.albina-online.blogspot.com

marian_6777

Ionica.... daca le iubesti cu adevarat, NU LE MAI CHINUI in halul asta. Au ele destule probleme cu care se confrunta. Pentru ele fiecare zi este o lupta pentru supravietuire. 2 in 1, 5 in 1 etc sunt metode impotriva firii. Unde gasesti in natura doua familii de albine in aceeasi scorbura? La inceput credeam ca ele actioneaza numai din instinct. Acum cred ca au si suficienta inteligenta, care le ajuta sa comunice intre ele, sa ia decizii colective. De ce sa le fortam sa traiasca intr-un mod care este clar ca nu le place? 
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

vranceanul

  "....un blog care incerc sal perfectioinez de la zi la zi exact pentru cea ce ma criticati si anume ca promovez ceva....."

Ce anume sa promovezi? nu cumva tocmai stupul, si tampeniile aberante sustinute de mentorul tau ?
Chiar santeti atat de orbi ca sa vedeti cat rau aduceti apiculturii Romanesti prin ineptiile lansate pe piata?
S-a oprit dezvoltarea apiculturii si voi santeti singurii promotori in dezvoltarea ei? .............. 
Intra te rog in randul oamenilor normali si nu mai invata pe altii din foarte putina ta experienta apicola. Priveste in jur si invata de la inaintasii si actualii 'meseriasi' ai apiculturii.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

bucovineanu

Ioaneeeee,
Tu zici ca ii inveti pe altii cum sa ingrijeasca albinele si le arati cum sa le chinuiasca. Vorbesti despre exterminarea albinelor si tu singur si mentorul tau le aratati practic cum se face acest lucru.
Ultima postare este a ta, dar oricine isi da seama ca nu toate postarile seamana intre ele. Vorbesti despre faptul ca tu singur ai creat blogul si faci cate 3-4  greseli de scriere intr-o singura fraza.

Ioan Olaru

La blog sunt mai atent aici pe forum ma cam grabesc
Pentru că apar noutăți verificați blogul personal
www.albina-online.blogspot.com

D006

  dacă ai fi atent si cu albinele , ce bine ar fi ....