Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

MariusApicultura

Istoria isi bate joc de cei care nu o cunosc, repetandu-se!!! 
Insulta e declaraţia înfrângerii!!

marian_6777

#2146
Drajilor... va prezint o lectie... despre inteligenta animalelor si prostia umana.  :qp:
Cum sa scoata bietul catelus, daca el are mainile ocupate cu camera?
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

D006

Citat din: feerary din Octombrie 10, 2013, 07:50:18 AM
Un caine, isi stie stapanul si ii recunoaste vocea dar omul, nu-si cunoaste Creatorul si nici nu poate sa-L auda!
    Nu-i gresit sa vb cu Isus
Aici e problema unii vorbesc cu Isus , altii cu IIsus Hristos . E o mare diferenta , poate uriasa . Una inseamna misticism alta inseamna credinta.

vranceanul

Care-i una, care-i alta? daca tot e asa mare diferenta.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

Kov iulian

Problema nu e ca vorbesti cu Isus sau Isus Cristos problema apare cand acesta "iti raspunde  inapoi"

CitatDacă vorbeşti cu Dumnezeu, eşti credincios. Dacă Dumnezeu vorbeşte cu tine, suferi de o psihoză.

http://www.citatepedia.ro/index.php?id=44537

=)) =)) =)) =)) =)) =))

Ioan Olaru

Ciudate comentari mai ales despre albine , :qp: :qp: :qp:
Pentru că apar noutăți verificați blogul personal
www.albina-online.blogspot.com

feerary

Problema apare cand vb cu cineva care este mort, in schimb sa vb cu Isus Hristosul, cel  rastignit si inviat, este un privilegiu care nu e la indemana oricui. Poti avea ochi dar sa nu vezi lucrarile minunate ale Lui; poti avea urechi si sa nu-I auzi vocea care te cheama la mantuire! Un astfel de om nu poate sa intelaga pe cel ce vede si aude ( ex. explicai unui orb din nastere cum arata laptele sau padurea... etc. ) 


         

D006

Citat din: Ioan Olaru din Octombrie 11, 2013, 03:03:40 AM
Ciudate comentari mai ales despre albine , :qp: :qp: :qp:

Si online face niste filme ... ham ! ham ! :nebun: :nebun: :nebun:

Ioan Olaru

Ati facut tratamentele cu varachet , ce nivel de infestare aveti , eu voi pune in curand un film cu acest tratament si nivelu de infectie la fiecare din cele 12 roiuri .
Pentru că apar noutăți verificați blogul personal
www.albina-online.blogspot.com

vranceanul

In tehnologia Ursu nu este nevoie de varachet, albinele se 'despaducheaza' cu 'idei' tehnologice.... nu????  :)
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

Kov iulian

Citat din: vranceanul din Octombrie 11, 2013, 11:59:02 AM
albinele se 'despaducheaza' cu 'idei' tehnologice.... nu????  :)

Referitor la idei tehologice si la varachetul nostru cel de toate zilele.

Pe partea de tehnologie de calculatoare obisnuiesc sa scanez si sa curati virusii folosind mai multe programe antivirus, am constatat ca un singur program nu face fata si nu recunoaste multi virusi.


Un lucru asemanator voi face si in apicultura incepand din acest an voi incepe sa tratez stupi impotriva parazitului varoa folosind si alte substante in afara e varachet.

Voi incepe cu acid oxalic

pistol28

Folosirea unui sigur produs pentru eliminarea parazitilor va creea rezistenta in timp.

PS. din aceasta cauza, medici folosesc un cocteil de  antibiotice pentru a trata anumite boli (rezistente la un singur antibiotic).

Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

dredd

si Ursu ar putea sa puna rama "capcana" cu susul in jos. ca sa deruteze paduchii

feerary

Citat din: Kov iulian din Octombrie 11, 2013, 12:25:25 PM

Referitor la idei tehologice si la varachetul nostru cel de toate zilele.

Pe partea de tehnologie de calculatoare obisnuiesc sa scanez si sa curati virusii folosind mai multe programe antivirus, am constatat ca un singur program nu face fata si nu recunoaste multi virusi.


Un lucru asemanator voi face si in apicultura incepand din acest an voi incepe sa tratez stupi impotriva parazitului varoa folosind si alte substante in afara e varachet.

Voi incepe cu acid oxalic


     Si eu prefer acidul oxalic in perioada asta deoarece nu depind de vreme, e mult mai ieftin si rapid decat vf, remanenta.
     Pt virusii IT, nu mai folosesc antivirusi ci linux... :P este imun, gratis, stabil, suport tehnic, mai simplu de operat, ocupa f putin spatiu.

D006

  Ma voi vorbiti de tratamente anitivarooa in pagina marelui online ? El e cel mai mare apicultor de pe planeta si a rezolvat problema varooa fara tratamente . Cica in curand va rezolva probolema gaurii din stratul de ozon si problema datorii interne a guvernului SUA.