Andrei californianul

Creat de dragos2006, Octombrie 23, 2010, 11:05:09 AM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

#15
Nu stiu ce a fost pe stuparitul si nici nu ma intereseaza... daca cei de acolo au luat o masura impotriva lui Andrei, inseamna ca asa au crezut de cuviinta!
Si eu am uneori impresia ca ii merge mana pe tastatura fara sa gandeasca ce scrie, insa nu stiu daca asta este un motiv de banare! Si oricum nu sunt adeptul banarii sale doar pentru simplul motiv ca a mai fost banat pe un alt forum, fie el  apicol, sau de biciclisti, motociclisti, sau OZN-isti!
Avem un regulament pe care se presupune ca fiecare l-a citit macar o data, la inscrierea pe forum si cu care a fost de acord la inscriere... daca aveti ceva concret impotriva lui Andrei, va rog sa raportati asta moderatorilor, adminilor, sa spuneti public pe forum, insa va rog sa aratati si ce articol sau subpunct din regulament a incalcat! Dupa ce faceti asta se va discuta si despre banarea sa...
Nici eu nu sunt de acord cu unele remarci ale sale referitoare la romani/Romania, insa lucruri de genul asta, ba chiar mult mai grave, fac si cei ale caror cuvinte le sorbiti zilnic pe la TV. sa nu mai vorbim despre politicieni, care va hotarasc soarta... luatii fratilor atitudine impotriva celor care se joaca zilnic cu soarta voastra si cu viitorul copiilor vostri, care batjocoresc tara asta, (lucru care mi se pare mult mai grav decat ce face Andrei) si apoi cereti sanctionarea sa!
Dar repet, avem un regulament, in baza caruia trebuie sa il judecati si sa aratati ce anume a incalcat... si bneinteles daca greseste, va fi sanctionat...

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Citat din: printisor din Octombrie 23, 2010, 08:24:43 PM
Cei care conduc forumul or sa-ti de voie sa spui orice.Ii pasioneaza sa fie persoane inscrise pe forum,chiar cu orice pret.
NU STIU PE CE TE BAZEZI CAND AFIRMI ASTA!!!
SI TU ESTI INSCRIS PE FORUM SI NU AM AVUT NICIUN INTERES CA TU SA AJUNGI PRINTRE NOI! AI CERUT ACORDUL CA SA TE INSCRII SI AI FOST ACCEPTAT!
SPUNE CE INTERES AM AVUT CAND TI-AM DAT ACORDUL!!!!

PS. NU AM PASIUNI REFERITOARE LA NUMARUL DE MEMBRI AI FORUMULUI. NU AM NICI MACAR INTERESE!
P.P.S. POSTEAZA SI TU CEVA DESPRE ALBINE, CA DOAR E FORUM APICOL....SAU TE-AI INSCRIS CA SA TE CERTI CU ANDREI, CA DOAR ASTA AM VAZUT CA FACI PANA ACUM!

ESTI CUMVA MEMBRU SI PE CELELALT FORUM SI AVEAI CEVA POLITE DE PLATIT? FA-O PE PM NU PUBLIC!

IN REST ITI DORESC TOT BINELE DIN LUME! SINCER! :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

sunt la o nuntă si vă urmăresc după telefon , sunteţi tari

pharaonu75

Daca nu eram tari, nu eram APIARDEAL! :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Citat din: printisor din Octombrie 23, 2010, 08:43:38 PM
Am spus cei care conduc forumul sint cai care pot sa-ti opteasca prostiile.
Daca ar face  ca si cei de pe Stuparitul  ai cita la mandolina la usi.
Si ti-ar mai creste tie un coi in plus.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
De cand e lumea si Pamantul asta in natura au existat si vor exista paraziti si virusi si hiene si isi au rolul lor in rostul naturii.
De asemenea si printre oameni sunt astfel de indivizi.

D006

Citat din: cristian87 din Octombrie 23, 2010, 09:22:18 PM
waw   americane ai cam mult timp la dispozitie de ii enervezi pe romani pe atatea forumuri.
Se chiama munca de birou si comunicare prin degete rapide.
Nu este prea complicat sa faci un search pe Google la AndreiRN si veti gasi cam tot ce am scris si scriu zilnic sub acest nume. Benzworld este forumul meu preferat.

D006

Citat din: dragos2006 din Octombrie 23, 2010, 10:26:43 PM
sunt la o nuntă si vă urmăresc după telefon , sunteţi tari
Ai grija cat bei si ce postezi dupa.  :hi: :hi:

D006

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 23, 2010, 09:39:19 PM
Citat din: printisor din Octombrie 23, 2010, 08:24:43 PM
Cei care conduc forumul or sa-ti de voie sa spui orice.Ii pasioneaza sa fie persoane inscrise pe forum,chiar cu orice pret.
P.P.S. POSTEAZA SI TU CEVA DESPRE ALBINE, CA DOAR E FORUM APICOL....SAU TE-AI INSCRIS CA SA TE CERTI CU ANDREI, CA DOAR ASTA AM VAZUT CA FACI PANA ACUM!
El nu are albine si nici pe motor nu mai urca decand a cazut.
Dar ii place sticla mult si ne stim de anii multi.
Cand am fost anul trecut pe acolo sa bagat in pamant.  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

D006

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 23, 2010, 09:33:22 PM
Dar repet, avem un regulament, in baza caruia trebuie sa il judecati si sa aratati ce anume a incalcat... si bneinteles daca greseste, va fi sanctionat...
Exista reguli naturale si reguli facute de oameni pt a ingradi, controla, dirija, suprima gandirea si exprimarea semenilor lor.
Multi nu vad diferenta.

ioanardelean55


D-le  ADMINISTRATOR ;  eu am mai spus si nu mi-e greu sa o mai spun Andrei strica multe topicuri prin postarile sale facute anapoda , mergem bine pe un subiect pina cind intra el cu alte idei luate de unde ? ( numai el stie ) si de aici deviaza totul .acest aspect pentru cei cu mai putina experienta si care au cunostinte teoretice mai putine nu e observat . dar ceeace el spune de multe ori e valabi  (probabil )acolo unde el face apicultura . Chiar astazi i-am sugerat ca in loc sa  ne strice topicurile ( de multe ori interesante )  sa deschida el topicuri asa cum face Drasgos si alti  .

prisecarul

la gradul lui de nesimtire, fii sigur ca va continua sa strice multe topicuri!
ce sa-i faci, omul le stie pe toate!
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

Un exempku clasic :

Re: semiremorca apicola-750 kg
« Răspuns #8 : Ieri la 08:28:54 »CitatTu mai usor iti construiesti singur asa ceva.
Dar la inceput iti trebuie remorca pt a stabili dimensiunile.
E una abandonata la servici si cred ca o scot cu $200.


El nu intelege ca pentru noi este inutula aceasta postare deoarece nu aduce nici dracu o mana de fier vechi din California in Romania.
  El nu vrea sa inteleaga sau nu poate ca pentru noi , stuparii romani, ne intereseaza cu totul alte lucruri decat ce-i trece lui prin minte .
Normal ar fi sa se limiteze la topicul care-i poarta numele si in rest sa se cam abtina.

ioanardelean55


Mie-mi face impresia ca acolo unde e , e cam singur si simte nevoia de a comunica cu cineva ,altfel nu se explica faptul ca la orice ora el e pe internet posteaza peste tot si cu rost si fara rost . Dar daca nu poate deschide topicuri sa faca cum ai zis tu Dragos ; sa se abtina si sa se limiteze doar la topicul lui .

prisecarul

#28
TOATA LUMEA ARE CEVA CU EL

Pentru jingiri repetate adresat tarii in care s-a nascut , ROMANILOR, comunitatii moto de pe acest forum ; lipsei de apartenenta la comunitatea moto Pro-bike , generarea de discutii interminabile cu concluzii jignitoare la adresa interlocutorilor.
Aceste lucruri sunt grave si indreptate spre demnitatea noastra (cel putin a mea ) - motociclisti Romani .

Propun votul de blam

SAU ALTA

Info pt AndreiRN
baiete, lasa-te de prostii, motorina a sarit de 4$/galon acu cateva luni, acu e in jur de 5$/galon
de unde o iei cu cu 2.15? de la tine din gradina???
mie un singur lucru nu mi-e clar.. daca esti un idiot care pierde vremea pe forumuri doar de dragul polemicii sau chiar esti retardat mintal
Raportează abuz

RASPUNSURI ACADEMICE

AndreiRN, on Sep 10 2006, 08:18 PM, said:
BAI KAKAT CU PANTOFI DE LAC.
CU AMENINTARILE TALE DE PROST GUST MERITI UN GLONT IN CAP SI ARUNCAT IN SANT.
TE ASCUNZI CA UN LAS SUB NUMELE ALTUIA.

QUOTE(AndreiRN @ Aug 1 2007, 22:41)
Dar acesta puica comunista devenita Mireasa Domnului is flexeaza muschi virtuali in numele Lui.
Habar nu am cum de a ajuns pe o pozitie de responsabilitate sociala ca daca lucra pt mine de mult ajungea in strada sau ..... lucra sub birou.

destept baiatu"

Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

  Eu cred ca Andrei s-a apucat sa-si faca stupi pentru a se baga in seama cu noi . El s-a apucat de stuparie dupa ce a luat contact cu forumurile romanesti de apicultura.