de unde cumparam fagurii....

Creat de dragos2006, Octombrie 07, 2007, 06:15:05 PM

« precedentul - următorul »

popik50

Tot de la Apisrom am folosit si eu in ultimul timp si au fost foarte buni. Inainte am folosit de la Etta si pot spune ca si ei au fost destul de buni. Am folosit un pachet si din serbia dar am fost dezamagit, s-au ondulat si in final s-au rupt,deci nu recomand.

G. Iulian

Pe lângă cei de la Apisrom i-am folosit, care sunt foarte buni, am folosit când nu a avut la magazinul din oraș și faguri de Bistrița dar și faguri de la bulgari luați când a fost târg la Galați. Nu am avut probleme cu nici un tip de faguri. Neavând rame crescute pentru etaj am folosit pe cei de la Rășcanu pentru că sunt mai groși și îi iau mai repede în lucru.

SPYKAL

Citat din: Gheorghevici Iulian din Ianuarie 24, 2014, 08:06:06 PM
Pe lângă cei de la Apisrom i-am folosit, care sunt foarte buni, am folosit când nu a avut la magazinul din oraș și faguri de Bistrița dar și faguri de la bulgari luați când a fost târg la Galați. Nu am avut probleme cu nici un tip de faguri. Neavând rame crescute pentru etaj am folosit pe cei de la Rășcanu pentru că sunt mai groși și îi iau mai repede în lucru.
Ai dreptate vecine. APISROM-ul are marfa de calitate. Eu sunt tare multumit de ei. Intradevar ii i-a repede in lucru.

katilinus

Multumesc pentru raspunsuri. Se pare ca tot cu Apisrom voi continua

katilinus

la ce pret mai sunt fagurii la targurile de profil din tara ?

janese

la campina 14 02 2014:
provenienta serbia...27-28ron/kg
provenienta romania...29-30 ron/kg

Shiva

Sper sa aiba taraba Apisrom la targul de la Blaj de anul asta ca musai sa mai luam o cutie.
Joy, frustration, excitement, madness, aha's, headaches ... codito ergo sum!

Fiecare are un spirit care poate fi slefuit, un corp care poate fi antrenat si o cale pe care sa o urmeze ...

balasbebe

Sambata trecuta am fost la targ. Ma uitam la fagurii expusi pe mese. Aveau niste culori destul de atragatoare. Sub mese erau gramezile de calupuri de ceara. Nu prea am vazut decat cera rezultata din fagurii vechi de la reforma. Eu ce sa mai inteleg? Pe cine reusesc ei sa pacaleasca? Pe mine m-au pierdut de client.
Am tras o fuga pana la Sighisoara. Aici ma astepta Orban Stefan cu o presa de toata frumusetea. Ieri m-am pus la turnat fagurii. Sunt ce-i drept mai grosi, nu arata grozav, dar sunt convins ca albinele nu o sa-i refuze. Poate zic si eu adio faguri prabusiti, si adio inlocuitori de ceara.

petru.atudorei

vinde cineva faguri cu celula de 4.9?

stupar3l

Preturile lasa de dorit...

Cei din Bistrita au pretul cel mai bun, dar marfa lasa de dorit... apoi urmeaza cei de la Apisrom care si eu au un pret bunicel si avantajul la ei este ca poti sa mergi cuc eara ta si sa iti topeasca doar ceara ta si sa iti faca faguri din ce iese topit...

Apoi fagurii de Fileomera aici pretul este mai mare dar calitatea e buna... nu zic foarte buna ca niciunul nu scoate ceara 100 % naturala, asa ca de ce sa acoperim pe unii si sa ingropam pe altii...

Sa ne auzim numai de bine

Prieten cu Stuparii

Citat din: stupar3l din Martie 10, 2014, 07:23:53 PM
Preturile lasa de dorit...

Cei din Bistrita au pretul cel mai bun, dar marfa lasa de dorit... apoi urmeaza cei de la Apisrom care si eu au un pret bunicel si avantajul la ei este ca poti sa mergi cuc eara ta si sa iti topeasca doar ceara ta si sa iti faca faguri din ce iese topit...

Apoi fagurii de Fileomera aici pretul este mai mare dar calitatea e buna... nu zic foarte buna ca niciunul nu scoate ceara 100 % naturala, asa ca de ce sa acoperim pe unii si sa ingropam pe altii...

Sa ne auzim numai de bine
Salutare !
Interesanta ipoteza !

oroles

Faguri bulgaresti a incercat cineva? Sunt buni?
Am auzit ca sunt mai subtiri (100 la 7 kg, fata de celelalte 100 la 10 kg). Pot fi lipiti cu redresorul? Nu se taie? La extractie nu sunt probleme?

Multumesc frumos!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Dan Pașca

A incercat cineva faguri de Apikon. facuti la Cluj.Daca da rog  pareri.

Seba

Citat din: Dan Stuparu din Martie 18, 2014, 11:20:27 AM
A incercat cineva faguri de Apikon. facuti la Cluj.Daca da rog  pareri.

eu am folosit 2 ani la rand par a fi ok , anul asta incerc si din alta parte ca aia m-au iesit in drum

Dan Pașca