Evodia

Creat de dragos2006, Iunie 06, 2009, 08:02:48 PM

« precedentul - următorul »

dumitru alin

Citat din: Batrinul
Citat din: dumitru alin
Citat din: Batrinul
"dar din dar se face rai" ...Hai ca-ti dau eu din  putinul meu primit tot in dar ...
va dau adresa?
ce mai astepti ? :uimit:
am trimis

Bătrânul

Vine Aline dar batrinul mai are si alta treaba si vine in oras odata pe saptamina :hi:

dumitru alin

ok va multumesc mult de tot

Bătrânul

Citat din: dumitru alinok va multumesc mult de tot
esti acolo ? Nu-ti gasesc adresa > pe privat nu raspunzi...

Bătrânul

am primit adresa .

D006

am semanat evodia,unele le-am tratat cu o solutie care  zice  ca ar ajuta la incoltire,altele netratate.Vom vedea care rasar mai bine.

D006

terenul l-am arat intoamna , acum l-am maruntit cu cultivatorul.

D006

sprer ca a fost suficient de adanc cat a intrat freza in pamant,aproximativ 25-30 cm.

D006

primul rand semanat ,am pus cu mana semintele, distanta intre ele la ochiometru,am pus destule sa fie .

D006

temperatura solului a fost cam 12 grade

D006

In final a rezultat cam asta... daca rasare am sa o numesc pepiniera :rotfl:  :rotfl: daca nu rasare se va numi experienta. :razz:  :hi:

orbanstefan64

nu ati mai spus nimic ati primit semintele?

Bătrânul

Citat din: mihaimsibiuam semanat evodia,unele le-am tratat cu o solutie care  zice  ca ar ajuta la incoltire,altele netratate.Vom vedea care rasar mai bine.
La ce adincime ai semanat? Cu ce si cum le ai acoperit ?? SAMINTA Este mai adinc de un cm ?

D006

Citat din: orbanstefan64nu ati mai spus nimic ati primit semintele?
nu

D006

Citat din: Batrinul
Citat din: mihaimsibiuam semanat evodia,unele le-am tratat cu o solutie care  zice  ca ar ajuta la incoltire,altele netratate.Vom vedea care rasar mai bine.
La ce adincime ai semanat? Cu ce si cum le ai acoperit ?? SAMINTA Este mai adinc de un cm ?
aproximativ 1-2cm cu mana am pus putin pamant si l-am apasat usor.