De ce muncim ?

Creat de dragos2006, August 14, 2010, 08:38:56 PM

« precedentul - următorul »

murarudumitru

Citat din: desprealbine din Decembrie 01, 2012, 10:25:05 PM
iesi afara
MILOGULE!!!
Am esit sper sati creasca inima pana se sarbatori poate asta te face fericit

desprealbine

Citat din: murarudumitru din Decembrie 01, 2012, 10:15:01 PM
Eu unu lucru pentru ami realiza acest vis http://muraru.sunphoto.ro/Cer_ajutorul_vostru_a_cei_cu_suflet    dar boala mea se pare ca nu ma asculta deacea am pus acest anunt pe net ca nu mai pot fi ca voi fac si eu ce pot cat ami pernite durerile multumesc
MANDRIA nu ti a luato nimeni
TU TI AI LUATO
CERSETORULE!!!

romikele

Pentru mesajele de mai sus, desprealbine primeste interdictie totala de acces la acest forum.

mape 48-petru manea

Citat din: romikele din Decembrie 01, 2012, 11:55:41 PM
Pentru mesajele de mai sus, desprealbine primeste interdictie totala de acces la acest forum.
mai bine mai tarziu decat niciodata  ^:)^

morozan simion

oare de ce unora ne place sa jignim? oare de ce nu intuim faptul ca in orice clpa putem deveni o leguma, sa nu ne putem misca mana, fiecare suntem asa cum ne-a lasat Dumnezeu,haideti sa dam dovada de ratiune , bun simt si respect fata de semenii nostrit

tassevasi

Citat din: mape 48 din Decembrie 02, 2012, 08:51:11 AM
Citat din: romikele din Decembrie 01, 2012, 11:55:41 PM
Pentru mesajele de mai sus, desprealbine primeste interdictie totala de acces la acest forum.
mai bine mai tarziu decat niciodata  ^:)^

   

   Inca de la primele postari mi-am dat seama ca omul asta nu-i in regula . Ce sa ai mai frate cu cineva care nu te fura ,nu-ti face vr-un rau ,se bucura si el cind vede ca cineva ii raspunde si socializeaza .
   Nu se poate astfel de atitudine !!!!!!!
   Nu puteai  sa te abti ,acum ai tot timpul ,ce sa faci.......... fiecare pasare pe limba ei piere .
      Numai bine .
   

stefan1

Citat din: morozan simion din Decembrie 02, 2012, 10:51:26 AM
oare de ce unora ne place sa jignim? oare de ce nu intuim faptul ca in orice clpa putem deveni o leguma, sa nu ne putem misca mana, fiecare suntem asa cum ne-a lasat Dumnezeu,haideti sa dam dovada de ratiune , bun simt si respect fata de semenii nostrit

   :nod:   :nod:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

minicu

Citat din: morozan simion din Decembrie 02, 2012, 10:51:26 AM
oare de ce unora ne place sa jignim? oare de ce nu intuim faptul ca in orice clpa putem deveni o leguma, sa nu ne putem misca mana, fiecare suntem asa cum ne-a lasat Dumnezeu,haideti sa dam dovada de ratiune , bun simt si respect fata de semenii nostrit

Am trecut prin asa ceva si va spun sigur ca este groaznic sa-ti rogi copiii sa-ti aduca o cana cu ceai sau mancare la pat. Daca nu esti de acord cu cineva nu trebuie neaparat sa-l jignesti.Bine ca a fost banat.
Nu mi-e frica de munca! Dorm linistit langa ea!

PARINTELE

Citat din: dragos2006 din August 14, 2010, 08:38:56 PM



    Muncesc pentru bani. Vreau banii respectivi pentru a putea avea acces la domenii sau locuri noi. Am trecut de multa vreme de muncesc pentru a-mi acoperi nevoile, deoarece mi se pare o gandire distructiva/limitativa, indiferent de suma vehiculata.
Muncesc pentru a crea sisteme care functioneaza (produse, servicii, etc) atat de bine incat nu sunt observate . Lucrurile complexe si bine facute in care sunt implicat imi dau o satisfactie interioara deosebita (chiar si atunci cand nu produc bani).
Muncesc pentru ca e o metoda practica de a intalni oameni, de a lega prietenii si de a socializa in general. Nu sunt izolat, insa cred ca e mult mai usor ca muncind sa gasesti oameni cu interese si aspiratii comune. Plus, imbini utilul cu placutul.
Muncesc pentru ca munca ma ajuta sa-i pot ajuta pe altii si sa am grija de ai mei.

cristian87

uite-asa o barba avea si asa o mangaia
hai sa fim seriosi  cei mai multi romani muncesc ca sa aiba ce pune in blid copiilor,
ceilalti  care au depasit stadiul de muritor de foame muncesc pentru a-si face un viitor mai bun
in romania inca nu poti munci doar de placere
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

yulian

Apoi pentru copii dar si pentru mine pentru ca azi-maine decoleaza si ne lasa singuri. La albine lucrez din placerea de a lucra cu ele...dar si pentru rezultatul dulce pe care il obtin.  :hi:

petru.atudorei


Nedelcu Ionut

Toata viata muncim ca sa traim mai bine,dar uitam sa traim!
Primul semn de caracter este bunul simț!

petru.atudorei

Citat din: Nedelcu Ionut din Februarie 17, 2014, 05:42:54 PM
Toata viata muncim ca sa traim mai bine,dar uitam sa traim!
True.. total adevarat. :bravo:

davcosti

Citat din: Nedelcu Ionut din Februarie 17, 2014, 05:42:54 PM
Toata viata muncim ca sa traim mai bine,dar uitam sa traim!
Dacă ne-ar lăsa oportuniștii noștri politicieni, care ne taxează cum bate vântul în buzunarele lor! Săracii noștri, bogați ne afundă în R...t în fiecare zi, chiar dacă încercăm 10 slujbe-Ei vin cu zeciuiala și impozite, doar pentru Prosperitatea Lor, restul Dumnezeu cu Mila, o uită și pe "Măsa"... ))/
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!