Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

viorel_v2000


orbanstefan64


D006

Saraci copii.
Am avut un prieten acolo care la 18 ani a mers sa-si schimbe numele ca se saturase.
Si numele de familie era doar Schiopu.

orbanstefan64

da so dus unu sa si schimbe numele
domnu fuctionar public l a intrebat
ce vrei omule?
sa mi schimb numele
da cum te cheama?
k k ion
si ce te deranjeaza?
pai as vrea sa ma cheme k k gheorghe ca asa lo chemat si pe tata

orbanstefan64

bula catre tataso: tata ma insor
tataso;cu cine bula?
bula:cu ioji tata
tataso: cu ioji ma ...tu esti nebun
bula;ce sa fac tata daca il iubesc
tataso:ma da tu  ti dai seama ce faci ?pai ala i ungur ma

dedu

Asta ultimul i tare:))
Hai sa va zic si eu doua bancuri:

Daca un ardelean vede intr-un lac un negru si un alb ca se ineaca pe care il salveaza?Pe negru ca sigur nu i ungur :rotfl: :rotfl: :rotfl:
http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!

dedu

Bula merge la bordel,intra pe usa si da de 2 usi,pe una scria cu bani multi pe cealalta cu bani mai putini,Bula intra pe cea cu bani mai putini,da de alte 2 usi cu **** mica ori mare,el intra pe usa pe care scria ca i mica,da de alte 2 usi pe care scria: cu pretentii ori fara pretentii,Bula intra la cu pretentii si se trezeste in strada si in fata lui era o pancarta pe care scria: Cu bani putini,cu ..........mica si cu pretentii sa o ........... pe mata(scuzati vulgaritatile)  :wink:
http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!

orbanstefan64

#248
iarna grea
un cortegiu funerar trecea pe la capatul satului apropiatii isi plingeau mortul:iooi ne lasi pe toti aici si tu te duci la frig si la intuneric
tiganu   auzi bocetele:piranda hai repede in casa sa incuiem usa ca satia vor sa bage mortul in casa la noi

orbanstefan64

piranda in durerile facerii cu inca 5 puradei pe linga. tiganu agitat fuge la dr si il chema
in casa intuneric dr :aprinde ma lumina sa vad ce fac ,dah dhe unde dhomn dr ca mi o taiat o
doctorul scoase o lanterna din geanta si zise tiganului so tina pina el opereaza
dr se apuca de treaba. primul baiat,mai stau ce stau al doilea baiat ,al trilea baiat si intervine tiganu dhom dr hai sa stingem dracului de lanterna ca hastea cred ca ies la lumina

Florin-braileanul (FlorinI)

fanicaaa.... avem separat post doar de bancuri
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

orbanstefan64

#251
 acest topic l am deschis fara sa verific ca mai este inca unul ii greseala mea dar nu o fost nici o probl ca so postat pe ambele la s ca unim ambele topicuri
rog administratotii sa uneasca topicul bancuri cu topicul sa ridem putin

Florin-braileanul (FlorinI)

 :rusine:

Un domn se duce in Africa la vanatoare si isi ia si catelul cu el. Intr-o zi, catelul se indeparteaza de grup, se pierde si incepe sa vagabondeze prin padure.
Odata, vede cum vine in alergare de departa o pantera enorma...
Gandindu-se ca pantera o sa-l devoreze, se gandeste repede ce sa faca. In acel moment, vede o gramada de oase de-a unui animal mort si incepe sa le molfaie.
Cand pantera era cat pe-aci sa-l atace, catelul zice:
"Ah, ce pantera gustoasa am terminat de mancat!"
Pantera auzindu-l, franeaza sec si isi zice in sinea ei descumpanita:
"Cine stie ce animal mai e si asta??? Daca ma mananca si pe mine???"
O maimuta, care era printr-un copac pe-aproape, aude toata tarasenia si da fuga dupa pantera care se indeparta sa-ipovesteasca cum a inselat-o catelul:
"Doar nu esti tembela! Oasele alea erau acolo! Si e doar un biet catel !"
Pantera foarte nervoasa se intoarce in fuga catre catel cu maimuta agatata de umarul ei. Catelul vede de departe ca pantera se intoarce cu maimuta si isi da seama de faptul ca maimuta l-a tradat. Si, tremurand de frica isi zice:
"Si acuma ce fac?"
Dar in loc sa fuga, se intoarce cu spatele spre cele doua, si ca si cand nu le-ar fi vazut,  zice nervos:
"Curva asta de maimuta, am trimis-o de mai bine de juma' de ora sa-mi aduca alta pantera si inca nu apare !"
Morala:
In momente de criza, imaginatia e la fel de importanta ca si cunostintele, curajul mai important decat fortza; pierderea fricii poate contribui mai mult impotriva raului si atacurilor periculoase.
Incearca sa fii asa de imaginativ ca si catelul, evita sa fii atat de tembel ca pantera si niciodata nu fii atat de "curva" (fiu de catea) ca maimuta.
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333


gheco

Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/