Proiect Apicultori Neafiliati

Creat de filip, Decembrie 17, 2013, 09:47:48 AM

« precedentul - următorul »

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

Ce faci filip ? ti-ai luat flit pe stuparitul si acum incepi iar gargara aici ?

PACO

#182
Pana la urma ai inteles cum e cu afilierea ? Tu ori nu ai proprietatea termenilor ori vrei sa ti dai importanta unei institutii..
  O sa ti explic ce inseamna "a te afilia":" AFILIÁ, afiliez, vb. I. Refl. (Despre organizații, instituții etc.) A se alătura altei organizații, instituții etc, stabilind raporturi de subordonare sau de colaborare. [Pr.: -li-a] — Din fr. affilier. 

Sursa: DEX '09 (2009)  | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink "

  Asadar nimeni nu te abliga sa te afiliezi pt. ca nu ai cum.Poti sa spui eventual " proiect apicultori neasociati". Legea te obliga indirect sa te asociezi cu inca cel putin doi apicultori (dupa  mintea ta si sigur o sa I gasesti) si nu sa te afiliezi la X sau la Y. 

bio

Am revazut zilele trecute un film......trata lupta pentru putere  Scotia anilor 1300. ..
"Inima de leu" în regia lui Mel Gibson .

Nobilii scotieni se grabeau sa-l pupe "pe dos" pe  Edward I al Angliei numai numai sa ii puna si pe ei pui de sefi in Scotia.....si numai oamenii simplii s-au ridicat contra nedreptatilor englezilor.

Cam acelashi scenariu il observ  si-n zilele noastre.... ...cind avem destuii care se grabesc sa-i pupe pe sefutzii din MADR @ ANARZ... =)).. noii nobili din apicultura romaneasca .


PACO

Macar daca ati fi in stare de ceva.

filip

Daca reusim ori nu ,ramane de vazut.Macar am incercat.
Punctul nostru este cunoscut,probabil ca asta nu convine multora.
Dar pe termen mediu si lung,va fi un castig
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006


filip

Dragos,daca te duce mintea ,raspunde la intrebarea:
De ce un Apicultor Neafiliat nu ar avea aceleasi drepturi cu unul Afiliat?
Cum e in Cazul unui Senator dupa demisie?
Iata configuratia Senatului:
Configuratia Senatului:

In acest moment, PSD+UNPR+PC insumeaza 84 de voturi, iar pentru majoritate simpla le mai trebuie doua voturi. Le pot lua de la UDMR (8 senatori), PDL sau de la cei 5 neafiliati.

PSD: 76

PNL: 51

PDL: 23

PC: 8

UDMR: 8

Independenti: 5

Daca Un Senator poate sa apartina unui Partid pe a carui lista a fost votat,prin demisie devine NEAFILIAT ,dar tot Senator.
Intreb eu :
Un Apicultor poate practica apicultura fara a fi Asociat?
Eu zic ca Da!
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

PACO

Adevarul e ca mai bine suna "neafiliat" va face sa va simtiti eroi.

romikele

Citat din: filip din Februarie 12, 2014, 06:23:02 PM
...
De ce un Apicultor Neafiliat nu ar avea aceleasi drepturi cu unul Afiliat?
...

Deoarece neafiliatul nu cotizeaza ca cel afiliat  :wink2:
Deoarece neafiliatul vrea de toate fara sa dea ceva  :wink2:
.
.
.

ionel07196555

Afiliat .........se merita     VOALAT ... SA STI SA JONGLEZI
Neafiliat .......... fara batae de     CAP ....nu  C A P    I A S      KOLHOZ

romikele

Jonglerii sunt doar in capul neafiliatilor care se gandesc ce ar face ei daca ar fi afiliati!  :razz:
Afiliatii sunt controlati si la firele de par din nas!  :wink: :P ... asa ca nu va afiliati ca va stricati!  :rotfl:

filip

http://agroinfo.ro/economic/anaf-vrea-sa-modifice-formularul-221-agricultorii-vor-declara-si-localitatea-in-care-isi-desfasoara-activitatea
De asemenea, producătorii agricoli care deţin exploataţii în localităţi diferite pot opta pentru oricare dintre ele pentru depunerea declaraţiilor pentru normele de venit. ,,Contribuabilii/ asocierile fără personalitate juridică care desfăşoară activităţi agricole pentru care venitul se stabileşte pe bază de norme de venit şi deţin suprafeţe destinate producţiei agricole vegetale/ animale în localităţi diferite optează pentru stabilirea localităţii sau localităţilor unde vor beneficia de încadrarea în limitele veniturilor neimpozabile prevăzute pentru fiecare grupă de produse", se mai arată în documentul citat.

Asta am discutat la intalnirea de la Bucuresti,sa vedem cum iese actul normativ
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

filip

Cititi prima postare pe acest subiect si veti vedea ca am avut dreptate.
Acum isi da seama si guvernul...............
http://www.agri-news.ro/noul-cod-fiscal-ar-putea-elimina-impozitul-agricol/
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

Filipardis , de care sula cu prefectura ???