subventia la motorina

Creat de dragos2006, Decembrie 22, 2011, 08:16:44 PM

« precedentul - următorul »

Eugen B

Daca e tot 18 litri e bine. Ms

Adrian.B.

Cine a mai facut dosare ,trebuie aceleasi acte ca anii trecuti.

D006

sunt alte formulare , birocratie ....

Eugen B

Pana la urma stie cineva sigur ca se da subventie. Cei de la apia vad ca nu sunt inca siguri. Cel putin aici in zona

D006

Se da sigur , numai ca pentru zona de vest cererile se vor primi doar in zilele de 29 si 30 februarie .  :uimit: In  estul tarii se primesc pana pe 27 februarie .

Eugen B

Ok. Multumesc. Pacat ca angajatii de acolo te tot cheama degeaba si nu stiu nici ei care e treaba sau stiu si nu au chef de tine


D006

traim intr-o tara condusa de dementi ! formularele publicate in MO sunt gresite , se asteapla alta HG care sa o modifice pe anterioara.

miulet

 in sfarsit s-a dat drumul la depunerea dosarelor pt trimestru 4.......azi am depus si eu

Adrian.B.

Pana acum nu am depus niciodata dosar pentru subventie la motorina. Azi m-am dus la apia sa ma documentez. Mi-au spus ca deconteaza numai lucrarile mecanizate(asa au venit noile reglementari) si apicultorii nu pot demonstra ca au facut aceste lucrari sau pastoral pe perioada iernii. Cine imi poate da mai multe informatii?

D006

s-a rezolvat problema asta , se depun dosarele pe trim 4 2014 .

Adrian.B.

Eu intreb una si tu esti pe langa subiect. Daca nu cunosti problema stai in banca ta.

D006

Copilu eu am depus dosarul pe trim 4 de pe data de 4 feb . Acolo era vorba de raportul de productie care in fapt este un document facultativ si nu obligatoriu !

PS . pentru cine nu stie trim 4 inseamna lunile oct , nov si dec . In octombrie multi apicultori inca sunt prin pastoral.

Adrian.B.

Iar eu intrebam pentru 2015. Asa am spus ,m-am dus sa ma documentez nu sa depun dosarul. Pentru 2015 e diferit.

D006

  Pana nu termina pe 2014 e logic ca nu se poate incepe pe 2015 ....