Romania apicola.

Creat de filip, August 21, 2009, 08:45:17 PM

« precedentul - următorul »

milu56

Este o revista lunara pentru cei care sunt asociati ACA?

D006

Este o revista lunara a ACA si poate fi procurata de oricine . Inperioada noiembrie - decembrie se fac abonamentele pentru anul viitor.

milu56

Citat din: dragos2006Este o revista lunara a ACA si poate fi procurata de oricine . Inperioada noiembrie - decembrie se fac abonamentele pentru anul viitor.
Multumesc,vreau sa mai intreb ceva:ce reviste mai sunt si cat costa un abonament anual?

valter

Placut surprins!!!!
Ma provoaca unii zicand'' ma, noi astia mai desteptii nu stam numa pe net, avem si alte surse''.
Firas al dracu (cum zice olteanu) zic io, hai sa-mi pun mintea la contributie.
Eu nu-s membru la nici o asociatie, n-am coop prestarea, n-am legaturi cu marii importatori de miere, produse tehnice api, n-am pretini care sa ma traga de maneca cu cei nou si-atunci canci informatie,
Reluam vechile obiceiuri:
-treci pe la o asociatie, ticaloasa asa cum e ia;
- cumpar o revista-HOPA-ALTA MANCARE DE PESTE-si ma explic;
-ma inscriu la un curs-la Tulcea-matci, selectii, chestii, autorizari;
//
''HOPA-ALTA MANCARE DE PESTE''-ROMANIA APICOLA:
-am luat numarul din decembre- tare frate- te pune sa cati prin carti, sa revezi articole anterioare-ce sa mai, te pune sa gandesti;
-ma, de laudat tot se lauda- ca argint, aur la Montpellier, da- macar au dus tara mai departe, imagine, pret mai bun la marfa;
-da, ce ma surprins deosebit de mult -oameni noi, da noi de tot, putini din garda veche, iar astia noi buni, buni tare domle';
-e si pretinul meu doctorand PAB, C-O PRIGORIE documentata;
Mai draga, voi de stiti de frica, puneti mana si ma imitati, drept pentru care abonativa la revista nationala, ca va sparg''sa moara prigoria''.
CU TOATA STIMA si sarut mana- presedintelui colegiului de redactie- Dna. dr.biochimist C. M.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

Inca se mai fac abonamente la revista , costa 60 lei pe an.  Grabiti-va la magazinele Apicola pentru abonare deoarece aceasta revista este o sursa suplimentara de informatie.