Aici gasiti majoritatea traducerilor Bibliei in limba romina si coranul

Creat de Kov iulian, Decembrie 29, 2010, 05:57:12 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

M-am gindit sa postez aici linkurile catre traducerile in limba romina ale Bibliei pe care le-am gasit .ce parere aveti este de folos acest lucru? voi face acest lucru peste putin timp,dar intii vreau sa citesc parerile voastre

Kov iulian


D006

Citat din: tassevasi din Decembrie 29, 2010, 06:58:23 PM
  Timpul-i limitat si scump.


:uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit:

Fratele meu timpul-i limitat SI SCUMP pentru mintea noastra proasta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Apicultura este o joaca de copii oligofreni fata de ascultarea lui Dumnezeu.
  Dimineata cand te ridici din pat daca esti om normal intai te indrepti spre rasarit si spui "Doamne ajuta "indiferent de religie si apoi te gandesti daca in ziua respectiva mai ai timp pentru altceva.


   Doamne ajuta si ai mila de nestiutori !

Kov iulian

Nu am vrut sa creez contre pe aici,doar ca am observat ca noi apicultori suntem mai apropiati de Dumnezeu si de natura(si ar trebui sa fim mai apropiati si intre noi),iar eu am strins ceva de valoare cred,de pe siturile pe unde am colindat,si e totul la un loc gramada si m-am gindit ca poate fi de folos cuiva.Eu nu sunt un tip chiar asa religios sau habotnic dar cind gasesc ceva de valoare pun deoparte acel lucru pt a inpartii cu alti care poate nu au timp sau pricepere ca mine sa colinde pe situri.Daca are cineva nevoie de de aceasta colectie de traduceri ale Sfintei Scripturi,trimiteti un mesaj privat si ii voi da linkurile.De asemeni mai am si o mare parte din colectia de reviste de electronica tehnium,Carti reviste in format electronic despre supravietuire in natura.afaceri,formulare etc