vatra stupina

Creat de prisecarul, Ianuarie 09, 2012, 12:06:51 PM

« precedentul - următorul »

prisecarul

am un consatean care vrea sa acceseza fonduri europene!
pana in prezent a absolvit cursurile s-a inscris intr-o asociatie, dar are o problema!
stupii ii are in 2 vetre, iar cei de la primarie il obliga sa ii aiba intr-o singura vatra, la el acasa.
este legal?
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

ciobi79


Am depus pe 112 in iulie 2010 si am avut albinele pe doua vetre. Am discutat cu apdrp-ul si nu a fost o problema. Omenii au inteles ca albinele fac miere in pastorala si nu stau tot timpul pe vatra.

prisecarul

cei de primarie sunt carcotasii!
in vara au obligat un alt apicultor sa vina cu stupii din pastoral pentru ai numara!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

serban-cristi

Ce are primaria cu numaratul stupilor?

prisecarul

am inteles ca,. pentru a accesa fonduri europene, ai nevoie de o adevarinta de la primarie.
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

serban-cristi

Da ,dar declari in registrul agricol nr de stupi faci copi dupa registru si adeverinta de la primarie si totul este OK nu vine nimeni de la primarie sa-ti numere stupi.(CATE BORDEE ATATEA OBICEE) :roll:

dorindafi

shi primaria shi medicul veterinar au obligatzia de a verifica cele declarate de persoana Z pe propia raspundere
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

serban-cristi

Nu stiu oficial,dar neoficial intrë"""" declari cu o declaratie si primesti ce te doare gen APIA.

prisecarul

Citat din: dorindafi din Ianuarie 09, 2012, 07:00:03 PM
shi primaria shi medicul veterinar au obligatzia de a verifica cele declarate de persoana Z pe propia raspundere

SI STUPINA TREBUIE SA FIE NEAPARAT INTR-UN SINGUR LOC?
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

serban-cristi

Cand au venit in control cei de la APDRP era iarna anul trecut pe vremea asta si eu aveam stupi pe 2 locuri dar actele erau facute unde aveam cele mai multe fam 150 buc,20 aveam in alta locatie si am vrut sai duc si au zis ca ma cred si nu mai merg ca erau grabiti.