schite

Creat de PricopArthur, Noiembrie 10, 2007, 04:30:32 PM

« precedentul - următorul »

PricopArthur

Poate cineva sa dea alte modele de lazi? Sau e secret.
Miere multă şi inimă curată!

D006

sfatul meu este sa nu folosesti altceva inafara de corpuri standard 1/1; 3/4; 1/2. daca te intereseaza un alt tip de capac si fund, eu ti le recomand pe cele prezentate de mine. le folosesc de 4 ani si sunt f multumit.

PricopArthur

Cristi, la o lada important e sa ai rame stndardizate. Eu intrebam de modele de lazi. Am vazut fotografiile tale si , daca am timp, voi adapta fundul antivarooa.
Miere multă şi inimă curată!

D006

..eu am vazut ca in statistica se merge mai mult pe rama normala jos si magazii de 1/2 deasupra...

PricopArthur

La extractie, in loc de o rama normala pui 2 de 1/2. Astfel, cu clasica centrifuga iti faci in continuare treaba.
Miere multă şi inimă curată!

D006

Buna, pt. domnul PricopArthur daca vreti modele am ceva dar sunt in format pdf. daca aveti o adresa de mail sau mess , cu toata placerea vi le trimit.

D006

LAZILE mele sunt 11 rame jos iar sus sunt 10 prima magazie e fixa pe lada manerele lazi sunt pe prima magazie, fiind mai usor la ridicat si transportat, folosesc si a doua chear si a treia magazie cand este cules
ramele de la etaj sunt mai lungi au lungimea de 49 cm
                            cu stima marius

D006


D006

Scuze ... Inca odata Schita Rama

enu

Imi cer scuze ....Se pare ca nu reusesc sa trimit pozele ... cum am mai spus sunt construite in ACAD ...3 D Am incercat sa le transform in wmf sau bmp dar ocupa prea mult spatiu nedisponibil pe forum

bee_lover

Daca ocupa prea mult spatiu puteti sa la puneti pe un site de hostat imagini gen: http://www.sunphoto.ro/

enu

Am sa revin cat de curand cu schite detaliate PROMIT

roliold

Eu lucrez pe stupi multietajati, dar am construit pentru un amic un stup orizontal cu magazie 1/2 si fund antivarroa. Dimensiunile nu difera mult de cele standard

roliold

Vedere magazie

roliold

Sistemul de alimentare .