buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

apiservis

SALUT
Ma inchin in fata unui mare apicultor
iti doresc sanatate si putere de munca
CU STIMA  MITICA

marinlm64

dragul meu mitica ne închinăm Dumnezeului nostru   :razz:... sănătate...

marinlm64

Din istoria lăzilor:
Lada lui Iber  o fost construită naince cu 220 ani adică 60 de ani naintea lui Langstrot ,dasupra în capac are o gaură pentru a hrăni roiu ,în faţă se vede urdinişu ,ca să nu se lipească ramele o unso cu vazelin ---pe parcurs ne arată cum lucră ...

Iberova košnica

mibu

Să trăiești Marine ! Faci ce faci și vii cu noutați ,mai mereu !
Îmi place ce prezinți ,probabil că și noi te vom putea ajuta cu ceva !
Sănătate !
BLIND DAR SIGUR !

marinlm64

modificirana AŽ košnica sa polumedištima DB 006.MOV


lada AJ modificată cu DB adică cu corpuri ,pentru pavilion ,mie mar fi fost mai simplă dacă ar fi avut tot ramele alea şi sus ca la mine ...ramele nau tăietura aia pe mijloc (rundă) ca la mine şi aici omoară mai multe albine .dar are fund antivarooa ....

dan motu

  Domnule Marin ,parerea mea despre acest film este ca asta nu e treaba,risti sa strangi matca in orce clipa cand manevrezi ramele,omori foarte multa albina ,la transport ramele nu au nici un ghidaj ceva ,ele bat intre ele,nu asi putea lucra cu asa ceva

romikele

Nu te-ai uitat atent la film... ramele au distantierele de tabla care se vad in min. 1.41

exarhu

da


Razvan HD

Frumos filmu Nea'Marine !
Si noi iti dorim numai bine si iernare usoara !
:hi: :hi: :hi:
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

marinlm64

inimioare cu miere de stup

marinlm64

Geta

Razvan HD

Multumim mult Nea'Marine de reteta !
:hi: :hi:
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

mosunick

Nea Marine, crofnele matale is bine primite la Satu Mare. Ai fani si printre cei care nu is apicultori si nici macar nu te stiu!
Sanatace!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

Fane

 :bravo:buna rețeta de inimioare cu miere de stup, dar sa ști ca si paci prin TELEORMAN crovnele  au avut mare succes.
   Multe salutari și d-na Mari sa ne mai trimită rețete de  prăjituri :hi:
  Un tort diplomat pentru doamna și fata