buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

Calin Catalin

Multumim pentru filme si pentru rabdarea cu care ne explicati toate lucrurile!
Sanatate si miere multa!
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

Ionut Ursachi

Multumim nea Marine ! Sa ne fii sanatos si voios !
"O, nebune om pana cand te vei afunda  si ca o albina vei aduna bogatia ta , care degrab va pieri ca praful si cenusa ? Ci cauta mai vartos imparatia lui Dumnezeu ."
    Multa sanatate si respect !

Calin Catalin

Nea Marin,
Dumneata folosesti cantarul pentru a aprecia culesul, rezervele si cresterea familiilor de albine, sau te bazezi doar pe informatiile vizuale de la controlul stupilor si din observarea zborului?
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

marinlm64

salut... nu folosesc cantarul defel ...informatile sant la padure de la uni stupari ce au cantar dar ,sa sti ca nu sant sigur in acele cantare ,cand vad cum lucra in zilele de mare cules le cunosc foarte bine pe urdinis cum lucra si cata de multa miere au adus ...cantarul folosesc stuparii care vreau sa prinda doua sau trei culesuri la bagrin ,ca sa stie precis cand scade sa se muce la alta pasune ...

kosta

te salut nea"Marine,am fost de doua ori in serbia in urma cu 14-15 ani in Petrovac si Svilajnac si intr un sat Bobovo unde "romanii "de acolo doar vorbesc romaneste,dar nu si scris,dumneata vb si scris  de parca te ai nascut la noi, :bravo:

marinlm64

Marin o facut 8 clase in limba romana la noi in sat si inca doua la zrenianin dar am mai avut cace vreun obect in sarbeste asa ca 10 ani in limba romana ,dabia la scoala miedie si armata o invatat sarbeste ca nam stiut numic ,acum vorbesc sarbeste dar ,ma cunosc imediat ca sant roman .avem si biserica ortodoxa in limba romana si santem dupa calendarul nou ..sanatace ...

mosunick

Marine, eu nu stiu daca matale intelegi cat ne esti de drag...
Sa-ti tina Dumnezeu harul si sa fii iubit!!!
Sanatace!
:wink2:
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

marinlm64


elvis

sa traiasca domnul marin.sunt un apicultor din drobeta si aici avem un varachet din ce mai slab.am auzit ca cel sirbesc e mai bun ...ma puteti ajuta cu informatii(daca e bun daca sunt mai multe marci etc)va multumesc anticipat
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

dan sebastian

Ambele soluții din Serbia sunt bune. Le-am folosit si au efect.
Cum merge bagrinul !
Apropo de denumiri, la Dolj nu găseam salcâm pt ca toți vorbeau de dafin !!!
Când am știut cum sa întreb, restul s-a rezolvat ușor.
Numai bine !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

vioso

Va salut domnule Marin ,v-am urmarit de foarte mult timp postarile si pot zice ca toate cele 103 pagini vi le-am citit ,mie cel putin, nu stiu ce zic altii dar acestea mi-au placut cel mai mult atat ca  invataturi pe care le dati cat si prin graiul pe care-l folositi. Succes in continuare si ''sanatace''.

marinlm64

#1542

Pustu

Sa traiesti nea Marine . Asteptam demult filmele matale .
ps : sa nu spui ca te-ai inspirat de la mine cu sarma la capace  :rotfl: =))

marinlm64