Târg apicol Râmnicu Sărat, 04-06 martie 2016

Creat de romikele, Ianuarie 28, 2016, 12:41:05 PM

« precedentul - următorul »

viorel55

Citat din: romikele din Martie 05, 2016, 06:54:42 PM
Tematica a fost alta, nu am purtat barfe!


Si totusi...acum ca a trecut aglomeratia din  zilele targului...puteti sa ne spuneti si noua despre ce va conferentiat reprezentantul ANZ  ?
Asta pentru ca in prezent este in dezbatere publica proiectul noului ordin de identificare a stupilor ,care prevede ca fiecare stupar,pe viitor, se va deplasa la sediul judetean al ANZ pentru  a solicita numerele de identificare(sau stergerea acestora).O fi bine  ?? Nu va zis nimic in aceasta privinta ? Ca altceva ...nu vad sa discute un reprezentant al ANZ central despre stuparit...la un targ apicol
Daca va spus altceva ....aveti dreptate...au fost barfe !

romikele

Tematica a fost despre stupinele de elita si PNA.
Cand se va stabili ceva concret despre sistemul de identificare, veti/vom fi informati la timp.
Momentan, ramane cum am stabilit!  :P

romikele


viorel55

Citat din: romikele din Martie 09, 2016, 06:45:35 PM
Trebuie sa mai garanteze si ROMAPIS-u, altfel nu consuma albinele!  :rotfl:


Daca nu ati stiut(sau nu ati vrut sa spuneti) ma vad nevoit sa  precizez ca targul de la Rm. Sarat a fost organizat de Asociatia Apicola ECO PRISACA componenta a ROMAPIS. Dovada  aici  http://romapis.org/index.php?id=membrii_ROMAPIS.
Asa ca.... mi-ati ridicat la fileu...

romikele

Citat din: viorel55 din Martie 09, 2016, 07:09:12 PM
mi-ati ridicat la fileu...
Asta am si incercat... dar fie n-ati inteles, fie nu ati vrut!  :P

viorel55

Citat din: romikele din Martie 09, 2016, 07:03:19 PM
Tematica a fost despre stupinele de elita si PNA.
Cand se va stabili ceva concret despre sistemul de identificare, veti/vom fi informati la timp.
Momentan, ramane cum am stabilit!  :P

Imi cer iertare, nu vreau sa supar pe nimeni,dar cred ca v-a vorbit de "pielea ursului din padure"
Cinstit...se afla cineva in sala care sa intruneasca conditiile pentru stupina de elita ???

pharaonu75

ANZ-ul trebuie sa se preocupe de protejarea raselor autohtone... asta a si sustinut distinsul reprezentant al institutiei.
Dar, intreb si "io" cu nesimtire, a facut ANZ-ul vreun demers legislativ in acest sens?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Sa intelegem ca ROMAPIS-ul e deranjat de subiect?
Legat de urs, cuc si alte animale, ve-ti putea aprofunda subiectul la targul de la Iasi, aici nu e locul pentru astfel de subiecte si nici ironii gratuite!.

viorel55

Citat din: pharaonu75 din Martie 09, 2016, 07:30:53 PM
ANZ-ul trebuie sa se preocupe de protejarea raselor autohtone... asta a si sustinut distinsul reprezentant al institutiei.
Dar, intreb si "io" cu nesimtire, a facut ANZ-ul vreun demers legislativ in acest sens?

N-ati stiut pana acum  ca se mai ocupa si de altele  ?

pharaonu75

Ba da, de promovarea ladoacei ex-profului de matematica.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

viorel55

Citat din: pharaonu75 din Martie 09, 2016, 08:09:17 PM
Ba da, de promovarea ladoacei ex-profului de matematica.

Dar de proiectul de modificare a Ord. 119/2011, expus mai sus, ce parere aveti ??

MirceaCalin

Citat din: balasbebe din Martie 09, 2016, 06:32:13 AM
... Daca noi predam ceara comerciantul o verifica. Noi daca o cumparam de la el ce garantie putem avea? Oare in tara asta nici o asociatie nu poate sa faca analize la foitele vandute?...

Aveţi dreptate !
Se merge însă (ÎNCĂ) pe principiul câinelui mare care îl snopeşte pe cel mic...

romikele

Va rog sa respectati tematica topicului.
Daca nu aveti ce comenta pe marginea evenimentului, mutati discutiile despre ANZ, ordine, lazi, ceara, frustrari, la subiectele potrivite!  :lol:

oroles

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Si la Ramnic a plouat si au venit.
Doar daca nu vor fi intorsi din drum de teroristi!  :D