TARG APICOL BUCURESTI

Creat de prisecarul, Aprilie 19, 2013, 01:03:03 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul


D006

Sunt prea indecente pentru tine ... =))

Bătrânul

#17
 ...  :rotfl:  =D> =D>

davcosti

#18
 :nono: Am fost la târgul Apicol de la București și uve s-a ținut de cuvânt  : Care voia să deguste licoarea bahică  de unguent intern (din prune adevarate din Muntii Apuseni -te unge la suflet ).S-a ținut de cuvânt și-l puteți vedea și-n poză...Stand-81
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

davcosti

***O poază face cât o mie de cuvinte!!!
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

delorin I

:)) Stiu si pe mine m-a rugat dar initial nu m-am prins la ce se refera:) ! Eu m-am dus special sa-i vad unealta si sa o cumpar...dar ma asteptam sa fie undeva la vreo 200, ca de - e targ...Vineri nu a cedat la pret...desi altfel e 250 ROn cu tot cu transport! Oricum mi-a placut in practica acea unealta pe care m-am dus intins sa o cumpar, dar ...pe drum m-am razgandit de la prea multe alte oferte! Am gasit de pilda la sarbi -tubul acela DE MARCAT MATCA, PE CARE ai nostri o dau cu 30 si ceva cu doar 21 RON! Si asta a fost doar una dintre oferte!

octav

eu l-am luat de la romani cu 20 lei
http://jimm69.sunphoto.ro

Fa cat mai multe greseli cu putinta, dar tine minte un singur lucru; nu fa de doua ori aceasi greseala. Si te vei dezvolta ---
OSHO - Curajul Placerea de a trai periculos

xvader

Am fost si eu ieri pe la targ si intradevar, super scula...da nu mai aveam banuti, ca-i dadusem pe rame (1 leu/buc) si pe faguri (30 lei/kg).
daca fac rost de banuti, cred ca imi iau dispozitivul si eu ca iti economiseste o gramada de timp.

SPYKAL

Citat din: xvader din Septembrie 15, 2013, 06:15:44 AM
cred ca imi iau dispozitivul si eu ca iti economiseste o gramada de timp.
Foarte tare dispozitivul. Merge brici.  :bravo: d-l Vasile.

P.S. Stie cineva care sunt urmatoarele targuri si in ce perioade?

D006


marian sima

Salutari.
Am fost la targ ,cineva avea stupi model Batranul dar Batranul pauza nu a fost la targ,am cautat rame de plastic 1/1 dar si acestea lipseau cu desavarsire,am cautat fagure de plastic dar pauza,m-am uitat de prese manuale pentru faguri singura presa era presa mea din mana care sa vandut din mers.
Singura persoana de pe Apiardeal pe care am recunoscut-o si cu care am discutat a fost d-l Vasile(Uve).
Nu am gasit ce am vrut dar mai am invatat cate ceva  .
Diseara am sa pun si cateva poze.


D006

 Duminica e spartul targului asa ca a fost mai interesant nu se mai gaseste . Se vinde mai mult miere duminica.
  Eu am fost sambata prin targ si am intalniti cativa tineri apicultori ( cam suparati) care il cautatu pe Batranu dar nu au dat de el.

Bătrânul

Citat din: dragos2006 din Septembrie 15, 2013, 01:23:32 PM
Sighisoara !  sighisoara !
Noi iti iertam ca esti " SIghisoara , Sighisoara "  :rotfl: :i_love_you: :i_love_you: :i_love_you:

marian sima

Cateva poze din targ.

uve

Multumesc tuturor celor care au vizitat standul 81 !Sper ca unguentul intern si-a facut efectul scontat desi putini au fost cei dispusi sa-l incerce (carnetul de sofer era mai pretios ).Am intalnit destul de multi membri ai forumului .Imi pare rau ca mai mult de trei n-am fost in acelasi moment la stand pentru a ne cunoaste intre noi . Am cunoscut oameni extraordinari . Aveam senzatia ca ne cunoastem de cand e lumea...Poate la Sighisoara vom reusi o reuniune a "lotului " mai consistenta.
Pentru ca la targ n-a prea fost vreme de poze , o sa postez doar cu "asistentul meu " , un viitor mare apicultor ! Ii doresc sa creasca mare si sa iubeasca albinele !
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231