Întâlnirea membrilor comunității APIARDEAL la BLAJ

Creat de romikele, Martie 05, 2013, 08:16:10 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Organizatorii evenimentului apicol "Sarbatoarea Mierii" - Blaj,  21-22 Martie 2013, împreună cu echipa tehnică de pe APIARDEAL, propun tuturor membrilor din  FORUM-ul comunitatii Apiardeal.ro, sa sa intalneasca la  Targul Apicol de la BLAJ, Joi 21 MARTIE"

Va fi amenajat un STAND special cu bannerul Apiardeal.ro, langa CASA DE CULTURA, unde sunt invitati toti forumistii sa se inscrie si sa primeasca ecuson cu numele de UTILIZATOR de pe forum, astfel incat toti sa se (re)cunoasca intre ei ca membrii ai aceleiasi comunitati.

ORGANIZATORII, impreuna cu SPONSORII vor oferi celor care se inscriu la aceasta intalnire 10 PREMII, constand in Echipamente apicole.

LA ORA 15.00 toti membrii comunitatii Apiardeal sunt invitati in CASA DE CULTURA, pentru FESTIVITATEA DE PREMIERE, precum si  o intalnire cu ORGANIZATORII de la BLAJ si cu un reprezentant al Ministerului Agriculturii / APIA, pentru discutii pe teme de interes.

VOR FI PREMIATI:

- cei mai TINERI apicultori – din comunitatea de utilizatori Apiardeal.ro
- cei mai  ACTIVI apicultori – din comunitatea de utilizatori Apiardeal.ro
- cei mai buni apicultori, practicieni si pedagogi, care isi dedica timpul spre a acorda sfaturi utile unor apicultori mai putin experimentati.

DOAR CEI CARE SE INSCRIU in prealabil la STANDUL Apiardeal.ro, pot beneficia de aceste PREMII.

Cei care doriti sa luati parte treceti-va numele pe lista de mai jos:

1. romikele
2.orbanstefan64

LINK

uve

e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

D006


pharaonu75

Si eu voi fi alaturi de voi, cu sufletul, pentru ca fizicul trudeste pe glia stramoseasca!
Sa va distrati bine si sa va ganditi si la mine!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Bătrânul


octav

Foarte buna initiativa. Felicitari.
Din pacate nu pot ajunge la Blaj, dar mai sunt si alte targuri si sper sa va tina ideea asta buna.
http://jimm69.sunphoto.ro

Fa cat mai multe greseli cu putinta, dar tine minte un singur lucru; nu fa de doua ori aceasi greseala. Si te vei dezvolta ---
OSHO - Curajul Placerea de a trai periculos

ciucur

Buna !

Cred ca vin si eu, depinde doar de ce se intampla la locul de munca, fiind joi si vineri.
Nu am inteles niciodata de ce se face joi si vineri.
Numai bine.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

D006

 Unii dintre noi suntem credinciosi asa ca pocaitii nu vin Sambata iar crestinii nu vin Duminica .
  Daca eu sunt pe meserie si stiu ce vreau vin si la 12 noaptea la targ. In fapt aceste targuri profesionale se pun in zile lucratoare pt. ca in week-end omul se odihneste.
  Si mai e o smecherie , Mates organizeaza acest targ in primul rand pentru a-si promova firma , el se adreseaza profesionistilor si semiprofesionistilor , mai putin il intereseaza amatorii . In fapt amatorii care aspira mai sus trebuie sa-si faca timp deoarece Mahomed merge la munte si nu invers.

Hermannstadt

Si eu o sa ajung, insa cred ca numai pe data de 22.03 pt ca este vineri si pot sa imi i-au o zi libera  :wink: .

Sa ne vedem cu bine!
:hi: :hi: :hi:
Cand esti mort, nu stii ca esti mort.Este greu doar pt ceilalti.La fel si cand esti prost. Phillippe Geluck
http://hermannstadt.sunphoto.ro/

viorel55

Citat din: ciucur din Martie 06, 2013, 10:40:43 AM
Buna !

Cred ca vin si eu, depinde doar de ce se intampla la locul de munca, fiind joi si vineri.
Nu am inteles niciodata de ce se face joi si vineri.
Numai bine.


De la D-l Mates citire:  JOI este ziua cand la Blaj este targul saptamanal....traditie de zeci de ani....

ciucur

Citat din: dragos2006 din Martie 06, 2013, 01:11:02 PM
Unii dintre noi suntem credinciosi asa ca pocaitii nu vin Sambata iar crestinii nu vin Duminica .
  Daca eu sunt pe meserie si stiu ce vreau vin si la 12 noaptea la targ. In fapt aceste targuri profesionale se pun in zile lucratoare pt. ca in week-end omul se odihneste.
  Si mai e o smecherie , Mates organizeaza acest targ in primul rand pentru a-si promova firma , el se adreseaza profesionistilor si semiprofesionistilor , mai putin il intereseaza amatorii . In fapt amatorii care aspira mai sus trebuie sa-si faca timp deoarece Mahomed merge la munte si nu invers.

Citat din: viorel55 din Martie 06, 2013, 04:00:18 PM
Citat din: ciucur din Martie 06, 2013, 10:40:43 AM
Buna !

Cred ca vin si eu, depinde doar de ce se intampla la locul de munca, fiind joi si vineri.
Nu am inteles niciodata de ce se face joi si vineri.
Numai bine.


De la D-l Mates citire:  JOI este ziua cand la Blaj este targul saptamanal....traditie de zeci de ani....

Domnule Dragos,

Va respect foarte mult, insa daca imi permiteti uneori aveti tendinta de a judeca lucrurile doar din punctul dumneavoastra de vedere.
Incercati pentru o secunda sa va puneti si in locul altora.
'Pinguinii' -asa cum ii numiti dvs. pe unii colegi de breasla- apreciaza eforturile organizatorilor si inteleg perfect ce e aia o traditie de multi ani asa cum scrie colegul de mai sus (personal nu am stiut acest lucru acum imi e clar). Dar ei sunt multi si per total cred ca fac vanzari echivalente cu profesionistii nu ar trebui priviti cu interes scazut. Si mai mult decat orice sunt dornici sa ii cunoasca pe profesionisti sau macar sa ii vada. Eu am fost incantat ca la Faget anul trecut am fost la standurile unor colegi de pe forum si i-am recunoscut din pozele postate pe forum. In general incepatorii mai au si alte slujbe si nu traiesc din apicultura.
E ca si cum ati spune unui posesor de Dacia care vrea sa intre in reprezentanta Mercedes ca el nu ar fi interesant ca si client pentru ca nu face parte din clasa profesionistilor.
O sa imi iau concediu si tot vin. Si daca va vad, va ofer si o sticla de palinca asa de la amator catre profesionist.
Sunt curios apoi daca cei credinciosi beau sambata sau duminica.
Numai bine!
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

D006


ioanardelean55


D006


ioanardelean55


  Te astept dar nu uita ca de fapt vi in tara vinului asa ca  gindeste bine si vezi cu ce vi ca s-ar putea sa-l duci inapoi in loc de premiu . =)) =))