Poze stupina din BUCOVINA

Creat de bucovineanu, Martie 09, 2008, 08:36:52 PM

« precedentul - următorul »

bucovineanu

La noi a venit iarna abia in februarie

bucovineanu

Inca

MirceaCalin

Dom'Vasile, era şi timpu' să mai puneţi măcar nişte poze !!!

:nod:

gabiiasi

Domnu Bucovineanu ce fel de lazi folositi (cumva multietajati).

bucovineanu

Am stupi verticali cu 12 rame, multietajati pe 10 rame si cativa orizontali cu care am inceput apicultura.

gabiiasi


ionel07196555

Citat din: bucovineanu din Februarie 11, 2018, 12:50:43 PM
Inca
Chiar aveti zapada nu gluma .
Pe S E sa topit aptoape tot pina la aceasta ora .

bucovineanu

Este ceva zapada, iar pe saptamana viitoare se anunta un nou strat consistent.

dan sebastian

La zăpezile de se anunță acum, cred că picioarele stupilor nu vor fi suficient de înalte. Sper sa nu ningă 4 zile cum îmi arată prognoza, că e dezastru. Puiet au toți, și în martie era bine sa vedem polen de la alun și corn sau ghiocei nu doar zăpada imaculata.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

corneliuhrom

d l seb dan va urmaresc postarile  f bune  [sincecre cu greseli din tiner    ] admir pe cei ce posteaza  ,dupa parerea mea cei care nu sunt impachetati in interior  vor suferi cu puietul [cum a ti  spus ]dar care sunt ingropati in nameti  scapa mai usor  [si protejati de vint ]  spuneti pareri  ,si sa iesim cu bine din beleaua din est  cu minusurile  ,vinturile [imi pare rau ca nu pot posta  si nici sa vad filmuletele postate mai noi ] nu  :rotfl:  ..

dan sebastian

Nu stiu exact cat pot rezista stupii cu urdinisul acoperit. Mai ia iei aer prin aerisirea din capac, dar nu se compara cu cea de pe urdinis cand are alt tiraj. Am gasit duminica toti stupii (mai putin 2) cu zapada la greu pe urdinise, am rezolvat prin inlaturarea ei dar si ieri si azi a nins ca-n povesti (ca de Craciun pe vremuri). Nu po ajunge la ei sapt asta  si am minus 18 grade pe prognoza zilel de vine. Nu sunt ingropati in zapada, pt ca sunt sub acoperis.
Sper sa nu se asfixieze.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

bucovineanu

Atata timp cat zapada de pe scandurelele de zbor nu s-a inmuiat dupa care sa inghete nu e nici o problema. Prin zapada afanata aerul poate sa treaca.

bucovineanu

Cateva poze facute vineri16 martie

bucovineanu

Astea sunt de astazi 18 martie

gabiiasi

Frumosi, dar sa speram ca o sa fie bine.