Poze stupina din BUCOVINA

Creat de bucovineanu, Martie 09, 2008, 08:36:52 PM

« precedentul - următorul »

Ozzy


tuturicius


stefanescu

La multi ani si multa  sanatate!
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

BODOKI


bucovineanu

Va multumesc din suflet pentru urari si va doresc si eu numai bine si multa sanatate.

bismark

   Scuze, Vasile ca am zis triunghiul mosilor, l-am uitat pe Petre deci sintem 4 si toti trei Luca si Matei. :razz: :razz:Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

marian sima

La multi ani si multa sanatate dl-e Bucovineanu.

crisian-nicolae


rusu marius mircea

La multi ani cu sanatate, bucurii si tot ce va doriti, din Cluj- Napoca!
cu consideratie, dr. Marius Rusu
marius

Hermannstadt

La multi ani, sanatate si tot ce va doriti !

Numai bine!
:hi:
Cand esti mort, nu stii ca esti mort.Este greu doar pt ceilalti.La fel si cand esti prost. Phillippe Geluck
http://hermannstadt.sunphoto.ro/

tuturicius

Am citit pe undeva ca folositi naftalina la pastrarea corpurilor cu rame in ele. Exact ce produs folositi si de unde il luati? Se mai gaseste naftalina simpla? E plin de tot felul de produse de pus in dulapul cu haine, dar toate sunt parfumate si mi-e frica sa le folosesc.

bucovineanu

Exista si naftalina sub forma de cristale, in pungute de 100 g. Se gaseste la magazinele de chimicale.

oroles

Citat din: tuturicius din August 05, 2014, 02:56:19 PM
Am citit pe undeva ca folositi naftalina la pastrarea corpurilor cu rame in ele. Exact ce produs folositi si de unde il luati? Se mai gaseste naftalina simpla? E plin de tot felul de produse de pus in dulapul cu haine, dar toate sunt parfumate si mi-e frica sa le folosesc.
In primavara, dupa ce am observat ca tratamentele de iarna au facut sa rugineasca sarma am trecut pe naftalina din aceea parfumata. Nu am avut nici cea mai mica problema.

Am auzit ca bun pentru gaselnita si dezinfectant este formolul si acidul acetic glacial. Unde se gaseste asa ceva si la ce preturi, stie cineva?
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

tuturicius

Sper sa gasesc totusi naftalina curata, pentru asta ar trebui sa gasesc pe undeva un magazin de chimicale. Noi aici in Arad suntem asa avansati ca nu mai avem nevoie de magazine de chimicale, avem numai supermarketuri, hypermarketuri, megamarketuri, unde nu mai gasesti produse decat de la Jonson "A Family Company" si restul mastodontilor   ))/ Nah ... economie de piatza ... Pana atunci mi-am cumparat niste frunze de nuc din curte  :D

dodo79

Citat din: tuturicius din August 05, 2014, 11:11:19 PM
Nah ... economie de piatza ... Pana atunci mi-am cumparat niste frunze de nuc din curte  :D
:bravo:
asta folosesc si eu.