Dificultati pt obtinerea documentului de inregistrare veterinar

Creat de feerary, Mai 10, 2014, 07:31:51 PM

« precedentul - următorul »

feerary

Buna! Medicul a refuzat sa imi elibereze actul pe motiv ca stupii nu au placute de inregistrare  :uimit:
La inceput a zis ca neaparat trebuie sa ii vada, a trimis delegatul, l-am carat  vreo 100 si ceva de Km pan la locatia unde ma aflu cu pavilionul si incepea sa o dea in SF. Am spus ca cunosc procedura si nu am cum sa obtin acele placute fara acel act de inregistrare veterinara, iar continua cu Sf. Dupa vre-o ora dupa ce imi venea sa ii aplic niste lovituri cauzatoare de moarte  =)) imi spune sa sun medicul. Medicul spune ca tre sa se intereseze ca el nu stie ce  are de facut  :uimit:  ))/ sa trec luni la el. 
      Situatia ii clara, baietii voiau bani si eu am refuzat sa le dau pt ca nu e nimic in neregula la mine in stupina, i-am spus-o in fata delegatului. A recunoscut si a zis ca nu poate sa faca nimic fara permisiunea sefului.
         
       Baietii m-au calcat rau de tot pe bataturi si tre instruiti putin....  Unde sa depun o plangere impotriva lor?
Am  uitat sa spun ca am inregistrarea unde doctoru a spus ca tre sa se intereseze. 
       Cine ii trage pe astia la raspundere?  Cumva tre sa ii fac sa plateasca dar nu stiu cum.... Astept sfaturile voastre!

mmacreanu

idioti, medicul veterinar este primul care iti da un document, cand iti da cod de exploatatie apicola, cu ala mergi la primarie sa te inscrie in registrul agricol ... ala trebuie chemat in stupina a 2 a oara sa vada placutele si bagat cu capul intr-un stup! :D
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

feerary

Bai oamennilor, stiti cat m-am abtinut sa nu tavalesc cu el pe jos. Vreau sa ii invat minte dar nu  stiu unde trebuie depusa plangerea.... vreau sa scape cu cel putin o suspendare din funtie  ))/

oroles

Citat din: feerary din Mai 10, 2014, 07:47:55 PM
Bai oamennilor, stiti cat m-am abtinut sa nu tavalesc cu el pe jos. Vreau sa ii invat minte dar nu  stiu unde trebuie depusa plangerea.... vreau sa scape cu cel putin o suspendare din funtie  ))/
Tu depune cererea si cere-i numar de inregistrare. Are 30 de zile timp sa iti raspunda, daca legea apiculturii nu dispune altfel. In cerere solicita ca sa iti raspunda in scris, fie ca raspunsul e pozitiv sau negativ. Daca e negativ solicita motivarea. Cu motivarea scrisa il bagi in... p... masi-i. Pardon, am vrut sa zic ca te duci cu ea la judecator. Iti spun eu ca se potoleste baiatul, din momentul in care ceri primul bon de inregistrare. Din acel moment va da inapoi. Cu jeguri dinastea de oameni nu ai cum sa discuti altfel!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani