Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

Eduard Rotaru

Apia astept sa intre mai multi Live...

D006

E smecherie chestia asta si se poate dezvolta astfel incat sa participe cat mai multi apicultori.

Eduard Rotaru

Exista o limitare la 10 participanti concomitent...insa in curand o sa incerc eu o smecherie sa putem intra mai multi...va tin la curent

D006

exista webex unde pot participa un numar foarte mare de persoane , este nevoie doar de un coordonator .

Eduard Rotaru

La o chestie de genul ma gandeam si eu :)

RazvanTi

teleconferinta stie si skype din cate stiu eu...
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

Eduard Rotaru

Varianta cea mai low cost intr-adevar este skype insa problema se pune de recording...youtube-ul permite inregistrarea in timp real a conf si totodata publicarea ei.
La Webex problema e ca se platesc niste abonamente.

bismark

   Skype merge pe teleconferinte foarte bine numai ca nu se conecteaza camera decit la doua persoane.Eu folosesc acest mod cu,copii mei din tarile pe unde sint in conditii foarte bune.Ca sa ne si vedem trebuie sa vorbesc cu fiecare in parte.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Eugen B

Skype am folosit in multe ocazii, dar nu se vede web, doar voce (daca sunt peste 3 persoane). Claritatea a fost foarte buna pentru cine avea semnal. Bafta

sandupop

Citat din: dragos2006 din Februarie 08, 2015, 10:08:57 PM
Vreau sa las insemnat in jurnal ca azi am participat la prima teleconferintă pe teme apicole de pe Youtube . E ceva extraordinar si trebuie dezvoltat.  Am fost 36 de participanti , urmatoarea intalnire va fi duminica viitoare la ora 21.
Interesant,  dar cum putem si noi participa la astfel de evenimente ? Ne puteti da mai multe amănunte?
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

Eduard Rotaru

Citat din: sandupop din Februarie 09, 2015, 10:13:38 AM
Citat din: dragos2006 din Februarie 08, 2015, 10:08:57 PM
Vreau sa las insemnat in jurnal ca azi am participat la prima teleconferintă pe teme apicole de pe Youtube . E ceva extraordinar si trebuie dezvoltat.  Am fost 36 de participanti , urmatoarea intalnire va fi duminica viitoare la ora 21.
Interesant,  dar cum putem si noi participa la astfel de evenimente ? Ne puteti da mai multe amănunte?

https://www.youtube.com/watch?v=gbfd-Xy99hU

sandupop

Mersi Eduard, :thanks:  sper sa fiu si eu pe recepție duminica seara, deja mi-am pus telefonul sa sune ......sa nu uit.....vârsta..... :hi:
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

D006

Dupa intalnirea de la Slobozia au ramas cateva idei interesante :

  -  In 2015 va fi un mare apetit pentru mierea de salcam,
   - in 2014 la mierea predata de apicultorii bio au fost foarte multe loturi neconforme si mai grav unele contaminate cu antibiotice,
  - Primii 70 de producatori de miere din Romania au primit de la ANAF o instiintare ca au de platit TVA  pe anul 2010 ,
   - mortalitati insemnate in Banat si Moldova ,
   

paul1

Citat din: dragos2006 din Februarie 09, 2015, 08:52:15 PM

   - mortalitati insemnate in Banat si Moldova ,

Din ce cauze ???

D006

Eu am o teorie dar imi pun pe multi in cap ...