capsator pneumatic si capse

Creat de brianoo_bz, Decembrie 17, 2012, 09:14:34 AM

« precedentul - următorul »

ciucur

Citat din: sorinma din Februarie 23, 2016, 07:56:07 AM
Multumesc....a.fost mai usor sa.intreb  :) decat sa caut.

Pai eu am si uitat de discutiile din trecut despre aceste lucruri.
Am dat search pe gogu' si mi-a aratat pozele. Abia apoi am vazut ca erau postate pe Apiardeal....
Daca am tine minte tot...
Nu am pus link sa va 'cert', am pus sa nu mai incarc inca odata pozele.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

sorinma

Nu m-am simtit certat ,era o autocritica.
Asta e din" teren" Bricodepot..
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

mosunick

Citat din: andrei_georgian din August 07, 2015, 10:21:24 AM
:hi: Foloseste sau a folosit cineva acest tip de capsator pneumatic? problema este ca nu gasesc capse pentru el  ))/ am masurat o capsa din cele care au venit impreuna cu capsatorul si are latimea de 10.8 mm iar grosime sarma de 1 mm/1.25 mm, stie cineva de unde as putea comanda capse pentru acest capsator?
II model utilizat in State si in Canada, de aia nu gasiti asa usor capse. Grosimea peretelui capsei nu e asa de importanta decat la capse lungi (se pot indoi/curba daca nu sunt suficient de rigide). Latimea si inaltimea sa fie cele bune. Sigur gasiti la SEA.
Ii buna scula poti bate si cuie si capse...
Succes!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

Nicolae_Stupar

#78
Am gasit un lubrificator mai ieftin ~29 RON
http://www.abacomp.ro/at0141-14-lubrificator?search=lubrificator

Nicolae_Stupar

Lubrificator pe furtun cel mai ieftin:
lubrificator aer 1/4" SW12A MINI 23,4 lei TVA inclus

http://www.sculesiechipamente.ro/filtru-lubrificator-aer-1-4-sw12a-mini/

tytymuz

eu folofesc acest tip de capsator si sunt foarte multumit de el,si sincer am avut pe mana tot felul de capsatoare care mai de care mai profi si scumpe si nu am vazut nici o diferenta intre acesta si celelalte .Va garantez ca este un capsator foarte bun si capsele sunt destul de ieftine      http://ebin.ro/capsator-pneumatic-einhell-dta-25-2-dta-25-2
Stii care e partea mai nasoala? Mama prostilor e mereu gravida!!!
Cand esti mort nu sti ca esti mort,e greu doar pentru ceilalti,la fel si cand esti prost!

MARIUS_bc

Si eu folosesc acelasi tip de capsator cu capse de la SEA :)....sunt foarte multumit

bismark

    Tot ca acesta am si eu si credeam ca nu e bun pina cineva mi-a zis sa maresc presiunea la compresor si dupa asta bat capse si in salcim uscat.Cu respect  ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

ioanardelean55


Probabil ca eu il folosesc mai mult dar am tot mereu probleme cu tija care loveste capsele,,originala sa rupt ,am facut alta din otel ,rezista dar  trebuie sa o indrept la capete dupa c eva timp .

Nicolae_Stupar

Ai luat legatura cu furnizorul sa intrebi de piese de schimb?
Ar fi until pt toti care avem acest tip de capsator.

Citat din: ioanardelean55 din Martie 10, 2016, 07:58:08 PM

Probabil ca eu il folosesc mai mult dar am tot mereu probleme cu tija care loveste capsele,,originala sa rupt ,am facut alta din otel ,rezista dar  trebuie sa o indrept la capete dupa c eva timp .

Eugen B

Cred ca am gresit locul unde scriu, dar va intreb capsator de la lidl foloseste cineva. Cica ar fi ceva capsator pe aer

oroles

Eu am auzit ca e bunisor. Daca nu bati cuie cica te tine mult si bine. Eu am luat azi slefuitorul orbital cu aer comprimat.  Tura trecuta mi-am luat capsatorul. L-am luat cu 100 atunci. Urmatoarea pe lista e o foarfeca de tabla. O au acum cu 99 ron.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

apivasmob

Citat din: Eugen B din Februarie 06, 2017, 06:17:54 PM
Cred ca am gresit locul unde scriu, dar va intreb capsator de la lidl foloseste cineva. Cica ar fi ceva capsator pe aer

Sunt bune ambele modele,folosesc de 4 ani si nu am avut probleme.
Sanatate tuturor apicultorilor

oroles

Stie cineva unde se gaseste gresor (piesa care asigura ungerea pistolului cu capse, ca sa nu pui ulei tu cu pompita)?
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

relutu

Si eu folosesc de la Lidl,sunt multumit merge ok.