Întâlnirea membrilor comunității APIARDEAL la BLAJ

Creat de romikele, Martie 05, 2013, 08:16:10 PM

« precedentul - următorul »

sandupop

Foarte frumos ..............bine aleasa si excelenta sintagma " Blajul Inegalabil", felicitari organizatorilor, pentru mine a fost ceva impresionant, ..va dati seama este primul Targ Apicol la care particip, am ramas uluit... si sunt foarte mandru ca fac parte din acesta comunitate.
Salut pe aceasta cale pe toti membrii forumului cu care m-am intalnit la ora 15 , la Standul lui Orban Stefan  si anume:
-orbanstefan64;
-uve;
-bee_ lover;
-mugur_c
impreuna  am pus de o "sedinta tip orbanstefan64" ad-hoc care a durat o ora si ceva. Bee_lover a facut poza de final ( ii multumim pe acesta cale) si cu promisiunea ca ne vom mai intalni si cu alte ocazii ne-am despartit prieteni.
Imi pare rau ca nu i-am cunoscut personal si nu le-am strans mana lui dragos2006 ( pe care l-am vazut si recunoscut, la o sedinta la casa de cultura), pe d-nul ioanardelean55 (care a postat niste poze de la targ) si tuturor membrilor forumului care au fost prezenti la Blaj.
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

romikele

Citat din: ciucur din Martie 21, 2013, 09:25:56 PM
Salutari !
Targul de la Blaj este frumos organizat. Am vazut o gramada de lucruri si mai important decat orice am cunoscut cativa colegi forumisti carora le multumesc pentru momentele petrecute impreuna.
Dezamagit insa de numarul mic de forumisti, de faptul ca nu a fost stand Apiardeal (domnul Orban a preluat din mers aceasta responsabilitate), ca nu s-a tinut nicio tombola, ca nu a fost o intalnire la ora 15 .....
Poate data viitoare.

Din pacate problemele de organizare au fost cu mult mai mari decat se estima, cu situatii neprevazute care au solicitat organizatorilor interventii prompte, din partea noastra prezenta a fost sub asteptari, parte din forumisti preferand anonimatul.

Legat de premii, acestea se vor oferi totusi, voi reveni cu precizari...

In alta ordine de idei am aflat cu mare parere de rau ca prietenul si colegul nostru skypi are probleme de sanatate si ii doresc insanatosire grabnica si sa revina cu forte proaspete, comenzile asteapta mainile sale de artist iar noi matcutele obtinute prin noua tehnologie de care dispune, ca si interventiile pe subiectele din forum!!

SKYPI NU TE DA BATUT! SUNTEM ALATURI DE TINE !!!!!!!!!

orbanstefan64

eu i mi cer scuze vis avis de cele intimplate vb lui romikele in ultima zi din pacate au aparut o gramada de probleme . premiile exista si in curind vom face selectia aici pe forum si vom expedia premiile celor selectati.
m a rascolit total vestea de starea de sanatate al  colegului nostru Skypi dar sint convins ca  il ajuta Dumnezeu sa  revina in sanatate si sa fie ca de obicei alaturi de noi .
SINTEM ALATURI DE TINE SA TE FACI BINE CIT MAI REPEDE DOAMNE AJUTA SI INSANATOSIRE GRABNICA!!!!! :hi: :hi: :hi:

stefy.costea

Distanta si lipsa unei echipe compacte m-au impiedicat sa ajung la BLAJ  anul asta. Datorita timpului urat care nu m-au lasat sa-mi fac de lucru in stupina, mi-am luat trei prieteni apicultori apicultori s-am dat o fuga pana la Dobrici - Bulgaria.  Mi-a placut ce-am vazut acolo. Nimic nou, organizare impecabila.
MAESTRE MATES, in 2014 voi fi prezent la sarbatoarea mata'  cu 15 apicultori ialomiteni.
FELICITARI!!!!!!!!!!!!!
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

ioanardelean55


  Stefane! cind sa-ti trimit adresa ,S-au vi tu sa mi-l aduci ? =)) =))

teo

am fost la cluj ,ias ,vilcea doar blajul ramine inegalabil ,pacat ca duminica a ploat tot tinpul doar si asa a fost destui cumparatori si pina la urma a fost   ok.

ioanardelean55

,pacat ca duminica a ploat tot tinpul doar si asa a fost destui cumparatori si pina la urma a fost   ok.

    Duminica.....!!!!!!   :uimit:

ciucur

Mai putin si se face o luna de la targ.
'Extragerea loto' nu s-a facut inca.
Nu stiu de ce dar ma simt norocos...

Acum off topic si ca o gluma....
Cand eram mic jucam cu tata la pronosport o varianta simpla pe saptamana. Se castiga cu 11,12 si 13 rezultate anticipate din 13 meciuri.
Singura data cand am nimerit 11 rezultate din 13 a fost in saptamana in care s-a decis ca vor fi castigatoare doar biletele cu 12 si 13 rezultate. Asa ca...

Salutari !
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

albinasebes

am fost si eu la blaj, ca doar e langa mine, dar din pacate nu am reusit sa iau nici ecuson, nici sa pot intalni colegi de forum. poate anul viitor reusesc sa intru si eu in echipa.
sanatate
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

ciucur

Pana la urma s-a tinut tombola?
Sunt doar curios cine si ce a castigat, si cum s-a decis cine sa fie castigator.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

romikele

Citat din: ciucur din Mai 08, 2013, 11:22:49 PM
Pana la urma s-a tinut tombola?
Sunt doar curios cine si ce a castigat, si cum s-a decis cine sa fie castigator.

Deoarece organizatorii sau confruntat cu probleme neprevazute, delegatii straine si oficialitati, n-au mai avut timpul necesar pentru premii si tombola, dar se va incerca, speram de aceasta data cu succes, la targul de la Sighisoara.

Am reusit sa acordam doar doua premii la doi din cei mai tineri forumisti, pana la sfarsitul lunii acestia vor intra in posesia lor.

ciucur

Multumesc pentru clarificari.
Felicitari castigatorilor si succes celorlalti la Sighisoara !
Nimic nu se pierde, totul se transforma.