Turta cu ceapa si usturoi

Creat de NiKoN, Februarie 22, 2012, 09:44:15 PM

« precedentul - următorul »

dan motu

eu de obicei pana dupa 15 februarie nu deranjez familiile

tassevasi

 :)  Din ce ai  scris  nu reiesea  si am completet , ce te-ai suparat :) .

dan motu

nu mam suparat stai linistit,aici este un loc unde ne completam reciproc,unde invatam uni de la altii,in aceasta meserie niciodata nu o sa le stim pe toate si niciodata nu o sa facem numai perfectiuni

gr18yra

Nu este sarac cine nu are tata, este sarac cine nu are CARTE....

petru.atudorei

Ce efecte are usturoiul asupra albinelor?
Pentru om e un antibiotic extraordinar, eu am scapat de durere in gat si raceala doar cu o reteta cu usturoi, fara a lua medicamente. Dar la albine ce efect are?

pistol28

Citat din: petru.atudorei din Decembrie 25, 2013, 04:55:14 PM
Ce efecte are usturoiul asupra albinelor?
Pentru om e un antibiotic extraordinar, eu am scapat de durere in gat si raceala doar cu o reteta cu usturoi, fara a lua medicamente. Dar la albine ce efect are?

La  fel.
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

cipik

Se poate o parere a unui apicultor care a folosit astfel de turta sa ne explice pe indelete diferentele fata de alte turte. In teorie se spune ca dubleaza durata de viata a albinelor, oare asa sa fie? Daca era asa de nu este populara cel putin la roiuri unde o astfel de realizare ar duce la popularea rapida a unui stup!!!!!!!!!   
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

gr18yra

Astazi am bagat a doua turta turta din miere cristalizata !!
Nu este sarac cine nu are tata, este sarac cine nu are CARTE....

cipik

Prima cand ai pus-o si in cat timp au terminat-o?
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

gr18yra

Nu este sarac cine nu are tata, este sarac cine nu are CARTE....

ghimpe

#40
 cipik eu am administrat anul tecut in februarie si ce le mai place ca la sfrsitul luni am mai bagat una . sambata 18 01 2014 am administrat turta minune. si de zbor de curatire numai vorbim la ce iarna avem cu +15 C

feodor

Salut,

Revin cu precizari:

Am postat anterior laptele praf degresat care va este necesar si anume:

Lapte praf degresat
grasime: 1,5%
proteina: 34%
ambalaj: sac 25 kg
pret: 14,8 ron + tva / kg

Suntem importatori si distribuitori de lapte praf din Polonia de peste 15 ani.
De-a lungul timpului, am livrat acest produs la apicultori din toata tara, inclusiv la asociatiile de specialitate.
La nevoie va pot pune in legatura cu apicultorii care au achizitionat acest produs de la noi.
Pentru eventuale comenzi va pot trimite produsul prin curier, insotit de certificat de calitate.
Un sac are 25 kg: daca aceasta cantitate este mare pentru dvs, va puteti asocia mai multi apicultori din zona.
Pentru alte detalii si informatii va stau la dispozitie.

Am citit toate postarile anterioare si variantele prezentate nu sunt ok, in mare parte: fie nu au suficenta proteina, fie pretul este mult mai mare, fie nu e produsul corespunzator, etc

Marius-ursulakhe

Eu sunt dispus sa fac o mica eperienta sa vad diferenta
-am sa fac 3 tipuri de turta care va fi administrata la mai multe fam (6 fam fiecare model de turta)
1.-turta din miere cristalizata
2.-turta din miere cristalizata si suc de ceapa si usturoi
3.-turta miere cristalizata protofil drojdie de bere si lapte praf
Restul familiilor vor primi o pasta de miere facuta ca si domnul calmus daniel

gr18yra

salut!
ieri am bagat la o singura fam o turta din miere,faina de soia,drojdie inactivata,protofil si un plic de startovit...de control....
pa data de 14.01 am bagat a 2.a turta din miere cristalizata pe care o ia cu mare pofta... :)
Nu este sarac cine nu are tata, este sarac cine nu are CARTE....

ghimpe

Ai sa fi surprins de noile generati de albina :bzz: