Ziua Apicultorului Ramnicean 2010

Creat de apispuisoru, Noiembrie 03, 2010, 05:13:37 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 01, 2010, 06:02:51 PM
Am facut 4 ore dela Slobozia la Ramnic, am stat 30 minute si am vazut ce mai ramasese nealungat de vreme, dupa care alte 4 ore inapoi spre Slobozia!
In cele 30 minute cat am stat la targ am reusit sa schimb cateva vorbe cu FlorinI si cu Romikele!
As fi ramas mai mult insa prietenii cu care venisem, dezamagiti ca nu au mai gasit faguri Apisrom, au dorit sa ne intoarcem acasa!
II SALUT CU ACEASTA OCAZIE SI PE CEILALTI COLEGI APICULTORI CU CARE AS FI VRUT SA DISCUT INSA NU AM AVUT OCAZIA... iarna a stricat o parte a targului, insa sunt sigur ca organizatorii au depus tot efortul ca petrecerea ce a urmat sa faca uita vremea rea de afara...
daniel, promit ca in primavara, inainte de inceperea pastoralului sa te invit la mine la vatra la o friptura, unde sa stai mai mult de 30 min

pacat de vremea de la ramnic
sincer, nu ma asteptam ca la ora 10 sa dispara asa repede produsele avute la vanzare (abia am apucat niste foi 1/2 apisrom) si nici ca locurile in restaurant sa fie toate ocupate
lume nene ...

salutarilor de la faraonu, le adaug si pe ale mele, desi nu am cunoscut decat cativa apicultori de pe forum
dragos nu a vrut sa ma asculte cu ecusoanele cu nume...
poate cu alta ocazie...
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pharaonu75

Marfa de calitate se vinde repede!
Sper ca din asta domnul Rascanu sa traga invataminte iar la viitoarele targuri sa vina cu TIR-ul! :rotfl:

Intr-adevar vremea a dat peste cap munca si stradania multor oameni... si nu meritau asta!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Aseara cand am vazut ce vreme vine am zis ca daca ne adunam 50 de stupari va fi OK. Dar azi pus si simplu am ramas siderat cand am vazut peste 300 de apicultori . Numai la masa au ramas 200 in conditile in care nu au mai fost locuri.
  Un lucru este clar : apicultorii au nevoie de socializare , si sper ca astfel de manifestari sa se desfasoare in toate judetele TARII .

PS. Rascanu trebuia sa primeasca cadou o tesla deoarece Dan i-a spus sa aduca doua tone de faguri si a venit doar cu o tona.

gyl tv09

Sper ca toata lumea a ajuns cu bine acasa.....la caldura.....felicitari organizatorilor...foarte multa lume...au lipsit.....nea Gica........Batranul.......dl Dobre de la Baicoi....si alti.....intradevar ...nu mai erau locuri libere an restaurant......cred ca mai multi erau pe afara....la cumparaturi.....organizatori au promis pentru la anul o noua locatie....mai mare si mai adevacta....cea actuala devenind prea mica.

pharaonu75

La anul poate organizati targul intr-un spatiu mai mare si la un restaurant cu mai multe locuri!
Daca mai erau locuri poate mai ramaneam si eu cu prietenii cu care venisem, asa am luat masa la Buzau!
Oricum nu lipsa locurilor mi s-a parut aspectul cel mai rau ci vremea! Vremea siberiana!

De la Ramnic la urziceni am numarat nici mai mult nici mai putin de 48 de masini accidentate! Descarcerare, ambulanta, politie si multi, multi multi soferi inconstienti!

Edit.
Am scris inainte sa vad ce a postat gyl tv09.  :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

danut

Lasa-ti ma ca a fost bine ,iarna neiarna ,mie mi-a placut ,bine ca ajunsei cu bine tocmai acum acasa in Teleorman ,Felicitari organizatorilor si sa ne revedem sanatosi! :hi: :hi: :hi: :wink:

D006

  Cred ca vom inchiria sala sporturilor.

D006

Pacat ca au lipsit Stupii Batranului.
Apicultorii au pierdut.

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

 Ma gandesc sa apelez la o firma specializata in organizare de evenimente si sa organizam un circuit prin Romania . De ce nu si unul la Casa Poporului !  :wink:

D006

Citat din: dragos2006 din Decembrie 01, 2010, 08:54:02 PM
Ma gandesc sa apelez la o firma specializata in organizare de evenimente si sa organizam un circuit prin Romania . De ce nu si unul la Casa Poporului !  :wink:
Noroc cu Puiul ca ..... esua acest eveniment.

pharaonu75

Aici esti rautacios! Fiecare cu partea sa de munca, dar si cu meritul sau in ceea ce priveste reusita!
Ai doua maini... cum ar fi daca ai avea doar una?
Poti sa spui ca ai noroc doar ca ai mana dreapta? Stanga nu iti este de folos?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

CRISTI M

Am reusit sa ajung acasa intreg , dupa 8 ore de mers cu masina  , nu am vazut in viata mea un strat mai gros de polei , iarba pe marginea soselei avea un diametru de 2-4 cm :mad:  .
Pharaoane , de ce eu nu te-am vazut ? :hi: :hi: :hi:

Salut toti apicultorii cu ocazia zilei de 1 Decembrie . :hi: :hi: :hi: :hi:

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube