Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

marius_vfp

mai avem de tras inca o saptamana asa ca  trecem pe vin fiert
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Nea Costica din Buzau

Citat din: orbanstefan64 din Ianuarie 29, 2012, 09:11:49 AM
si ce iarna
Ia pune tu un vin rosu la fiert, cu scortisoara, indulcit cu miere, chema-ne si pe noi   :uimit:, si nu te mai vaita atata[ sa nu-i dai si doamnei, ca ala esti  :rotfl: =)) :rotfl:] .Te tuca pe frunte ! Nea Costica!.  :hi: ^:)^
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Nea Costica din Buzau

#1892
Citat din: jonny_it din Ianuarie 29, 2012, 01:37:56 PM
Pana saptamana trecuta nu am avut iarna. Cateva zile cu -10 -20 de grade sunt bune sa omoare microbii.  :)
Sa vina primavara!  :rotfl:

:hi:
Ai depistat, microbi pe Stuparitul, sau Apiardeal  :uimit:?? Da mi un exemplu  :nono:? Cu respect C.B  :hi: :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

orbanstefan64

Citat din: Nea Costica din Buzau din Ianuarie 29, 2012, 02:55:36 PM
Citat din: orbanstefan64 din Ianuarie 29, 2012, 09:11:49 AM
si ce iarna
Ia pune tu un vin rosu la fiert, cu scortisoara, indulcit cu miere, chema-ne si pe noi   :uimit: , si nu te mai vaita atata[ sa nu-i dai si doamnei, ca ala esti  :rotfl: =)) :rotfl: ] .Te tuca pe frunte ! Nea Costica!.  :hi: ^:)^

:rotfl: :rotfl: :rotfl:      :hi: :hi: :hi:

skypi_0040

Daca se opreste numai la tucat , inseamna ca a scapat usor. =))  =))

orbanstefan64

azi dimineta am avut record de temperatura minus 25 grade de o inghetat toate zgomotele  latratul ciinilor ,vocea oamenilor....pe la amiaza soare puternic putina caldura si sa vedeti minune toate  au inceput sa se dezghete nu mai si stiai latra ciinii, vb oamenii , zgomote ........... =)) =)) =)) =))

pharaonu75

Dar ia spune-o p-aia cu suruburile de pe jos!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

ce sa zic : vroiam sa montez minere pe stupi ....pe jos era plin de suruburi dar pe miner unu singur =))
asa era de frig in atelier de se ruga un deget la celalalt care sa se miste  =)) =)) =))

tassevasi

 :rotfl: :rotfl:
  Probabil  soba pe rumegus  o pui la vara in functie .
  Numai bine .

orbanstefan64

omul gospodar(austeritate} vara repara sania si iarna pune carul pe foc =)) =))

POSTASUL

Fanele mai lasa si tu lucru o zi doua sa mai treaca gerurile astea ca doar nai omorat pe nimeni si nici copii nuti plang de foame =))  =)) mai stai si tu prin casa pe langa soba mai pe langa doamna  , mai un medicament  :nod:  , ma cum trebe sal invat eu tat   =))  =))  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

pharaonu75

Degeaba il inveti, ca asta n-are astampar... face el ce face si tot in atelier ajunge!  =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

Citat din: POSTASUL din Februarie 01, 2012, 10:34:01 PM
Fanele mai lasa si tu lucru o zi doua sa mai treaca gerurile astea ca doar nai omorat pe nimeni si nici copii nuti plang de foame =)) =)) mai stai si tu prin casa pe langa soba mai pe langa doamna  , mai un medicament  :nod:  , ma cum trebe sal invat eu tat   =)) =)) :hi:
cu sa stau linga doamna daca ea ii la lucru  :rotfl:

orbanstefan64

iar am pus o acum sint minus 13,7 grade  :sad: :sad:

roi_ag

La PITESTI erau acum 2 ore -13,5 grade