Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: skypi_0040 din Octombrie 19, 2011, 08:27:56 PM
Am si eu ceva de la" Fanel" si anume niste suporti BETON. Am montat doar unul sa vad cum sta si sunt foarte multumit. Am facut si o fotografie ca sa se vada. Am pus 7 stupi pe el si m-am mai suit si eu cu un prieten de-al meu , care impreuna cantarim vreo 260Kg si nu sa rupt nimic.  :bravo: In curand urmeaza toata stupina sa fie aranjata in stilul asta. Arata bine , stupii stau drept ,o frumusete ! Francezul care a inventat suportii astia sa-i dea Dumnezeu sanatate. Si tu sa fii sanatos Fanica si sa-ti tina Dumnezeu obiceiul. :hi:
sa fi i sanatos skypi si sa-ti tina Dumnezeu calitatea.
asa postamenti am si eu facuti dupa modelul crombra, dar nu ma asteptam sa mearga cate 2 in afara piciorului
ce lungime are barna de lemn?
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

skypi_0040

Pai de ce sa nu mearga ? Daca puneam greutatea numai pe mijloc, cu timpul fosna putea sa faca burta, asa se contrabalanseaza. Lungimea totala a suportului este de 4 m. Intentionez sa cumpar teava rectangulara de 6m si sa fac un suport la care-i mai pun un picior in mijloc, practic cu 3 picioare. Ala este mai sigur si vor incapea pe el 10 stupi. Sper sa nu se indoaie picioarele

skypi_0040

Cel mai bun prieten al familiei Orban! N-am mai vazut asa un caine , care sa planga ca un copil

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: skypi_0040 din Octombrie 19, 2011, 09:10:26 PM
Pai de ce sa nu mearga ? Daca puneam greutatea numai pe mijloc, cu timpul fosna putea sa faca burta, asa se contrabalanseaza. Lungimea totala a suportului este de 4 m. Intentionez sa cumpar teava rectangulara de 6m si sa fac un suport la care-i mai pun un picior in mijloc, practic cu 3 picioare. Ala este mai sigur si vor incapea pe el 10 stupi. Sper sa nu se indoaie picioarele
talpicul de sprijin pe sol sa fie de suprafata mare, ca altfel intra in pamant cu greutatea a 10 stupi
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

orbanstefan64

la asa o stupina ordonata trebuie si picioare rezistente.
multumesc!!  sanatate multa Doamne ajuta!!!!!!!

skypi_0040

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Octombrie 19, 2011, 10:11:35 PM
Citat din: skypi_0040 din Octombrie 19, 2011, 09:10:26 PM
Pai de ce sa nu mearga ? Daca puneam greutatea numai pe mijloc, cu timpul fosna putea sa faca burta, asa se contrabalanseaza. Lungimea totala a suportului este de 4 m. Intentionez sa cumpar teava rectangulara de 6m si sa fac un suport la care-i mai pun un picior in mijloc, practic cu 3 picioare. Ala este mai sigur si vor incapea pe el 10 stupi. Sper sa nu se indoaie picioarele
talpicul de sprijin pe sol sa fie de suprafata mare, ca altfel intra in pamant cu greutatea a 10 stupi
In gradina mea nu creste decat ceva iarba pentru ca stratul de pamant este de 5 cm, restul fiind piatra. Nu mi-e frica ca se afunda picioarele. Totusi multumesc pentru advertisment.

POSTASUL

donu Stefan zii ceva , nu zici nimic  ?? daca ai facut tratamentul ??daca au fost bune leacurile??daca ai pofta de mancare?? daca primesti cu colinda??? =)) =)) =)) :hi: :hi: :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

orbanstefan64

numai de luni incep tratamentul iar pofta vine mincind  =)) =))
:hi: :hi: :hi:

POSTASUL

A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

orbanstefan64

montat tabla

       

mape 48-petru manea

nu ai aratat cum ai indoit tabla ----sau este secret  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

orbanstefan64

da, o tehnologie speciala si ultra secreta   =)) =)) revin cu proxima ocazia si cu indoitul  :hi: :hi: :hi:

orbanstefan64

nu mai merge cum mergea acum intra cum iesea =)) =)) =))

bee_lover


orbanstefan64

am ami zis eu ca tu nu esti botezat  =)) =)) =))