Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64

nu stiu cum sint unii dar eu nu as pute sa beau singur si sa stiu ca si altuia ii sete =)) =)) =))

pharaonu75

Citat din: orbanstefan64 din Aprilie 18, 2011, 01:31:56 PM
nu stiu cum sint unii dar eu nu as pute sa beau singur si sa stiu ca si altuia ii sete =)) =)) =))

Nu am baut singur, ci cu familia, la un gratar!
De ce ti-e sete? La Sighisoara nu se gaseste bere? =))

P.S. Daca astepti pana mai vin eu pe acolo, te deshidratezi!
Mai bine antreneaza-te, cu un PET pe zi, pentru ca vreau sa te gasesc in forma! :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

ok o sa incerc dar sa nu intirzii mult ca o iau pe alte carari =)) =))

orbanstefan64

acum vreo trei saptamini o aparut un anunt la vinzari material biologic(stuparitul) :vind 20 de famili de albine pe 9-10 rame com .bahnea cu nr de telefon.am sunat la cest numar si am vb cu omul, dl RADU intrebind ul daca ii deacord sa facem un schimb 2lazi /1 fam deacord.a doua zi m am dus sa vad albinele nu am ce comenta fam f bune cu 9-10 rame. ne am inteles si am batut palma 10 lazi pe 10 rame 1/1 cuib si 10 rame 1/1 cat pt 5 familii .deoarece era f frig am stabilit ca voi lua albinele cind vremea va permite iar lazile trebuie sa le fac pina la sfirsitul lunii iunie .ieri am sunat ca sa l anunt pe dl RADU ca merg dupa albine azi. sincer sa fiu am simtit ca ceva nu i in ordine dar pina la urma am stabilit pe azi dupamasa .dupa vreo 2 ore ma uit la telefon aveam 2 apeluri de la dl RADU si l am sunat acest domn m ia spus ca nu mai poate da familile de albine pt ca sint prea tari si deja le o pus caturi iar din citiva o facut deja roi artificiali dar el promite ca tinem legatura si la vara i mi da roi.ce sa mai zic i am multumit si am inchis telefonul.
dl RADU sa  ti de Dumnezeu sanatate sarbatori fericite !!!!!!

prisecarul

oameni intre oameni!
ceea ce nu inteleg este faptul ca nu a avut curajul sa spuna de la inceput  ca s-a razgandit!
dar, asta-i viata!
cu bune si rele!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

orbanstefan64

nu mo deranjat atit de tare ca am ramas fara acele 5 fam. ca mai am 59  ci lipsa de caracter al omului
da intr adevar oameni intre oameni :nod: :nod:

tassevasi

Citat din: orbanstefan64 din Aprilie 21, 2011, 08:27:13 AM
nu mo deranjat atit de tare ca am ramas fara acele 5 fam. ca mai am 59  ci lipsa de caracter al omului
da intr adevar oameni intre oameni :nod: :nod:

Ai dreptate Stef ,el poate nu a batut palma pina acum cu nimeni ,acum cind a facut-o  i s-a parut lui ca pierde ,nu a luat in calcul ca pierde mai mult prin ce a facut .
Sanatosi sa fim ca le facem pe toate . :hi: :hi:

orbanstefan64

munte cu munte da om cu om

mape 48-petru manea

Ti-am vizitat 'PAGINI PERSONALE" si am fost incantat de activitatea pe care o desfasori in folosul apiculturii  :bravo:
PASTI FERICIT I-TI DORESC IMREUNA CU TOATA FAMILIA !!!! %%- %%- %%- %%- %%- @};- @};- @};- @};- @};- :beer: :beer: :beer: :beer:

orbanstefan64

multumesc asemenea!!!
Doamne ajuta! sarbatori fericite!

orbanstefan64

 in stupina lui dl plesca din medias.
dupa munca o masa pe masura :nod: :nod:

orbanstefan64

inapoi la atelier

orbanstefan64

atelier

orbanstefan64

atelier

orbanstefan64



                                          HRISTOS A INVIAT!