Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

Marek

Citat din: orbanstefan64 din Ianuarie 10, 2010, 10:58:51 AM
utilajele avute pina innoembrie 2009 majoritatea facute de mine binenteles si cu ajutor
in dreapta circularul in stinga rindeaua de grosime MAKITA o scula f buna dar scumpa
As vrea sa cumpar si eu o rindea de la Makita pt grosim e ok pt facut stupi? circular si freza am.

jonny_it

Cu cat vinzi un nucleu asa cum e in poza(alea noi)? 

orbanstefan64

Citat din: PRAGA din Aprilie 16, 2011, 03:41:25 PM
Citat din: orbanstefan64 din Ianuarie 10, 2010, 10:58:51 AM
utilajele avute pina innoembrie 2009 majoritatea facute de mine binenteles si cu ajutor
in dreapta circularul in stinga rindeaua de grosime MAKITA o scula f buna dar scumpa
As vrea sa cumpar si eu o rindea de la Makita pt grosim e ok pt facut stupi? circular si freza am.
este o scula foarte buna pacat ca are numai 30 cm latime si poti trece prin el numai panouri pt lazi cu fund antivaroa in rest  ii super
:hi: :hi: :hi: :hi:

orbanstefan64

cu ramele se rezolva dupa sarbatori fara probleme haideti cu berile :rotfl: :rotfl: :rotfl:

orbanstefan64

Citat din: jonny_it din Aprilie 16, 2011, 04:38:11 PM
Cu cat vinzi un nucleu asa cum e in poza(alea noi)?
de noi is noi toate, numai ca cele vopsite  stau de anul trecut nefolosite.  urmeaza sa le populez dupa salcim sau inainte.
nucleul este  pe rama ME  2 nuclee /lada 48 lei buc.

Marek

Pai atat mi-ar fi destul, mai ales ca vreau sa fac numai ME. De mult cautam pe cineva care foloseste asa ceva sa vad ce parere are. Ce pret au cutitele? Si cam cat va tin pana trebuie ascutite?

orbanstefan64

cutitele sint cu dublu tais de ascutit eu le am ascutit la masina de retificat dar nu merge numai de max 2 ori pt ca se subtiaza poti lucra 3- 4 ore in continuu dupa care le intorci  deci 8 ore le poti folosi fara oprire merg si dupa dar nu mai iese  suprafata cum trebe  depinde si de material noduri multe, umed,uscat.
o pereche de cutite is 200 lei.

orbanstefan64

Citat din: orbanstefan64 din Aprilie 16, 2011, 04:50:00 PM
cu ramele se rezolva dupa sarbatori fara probleme haideti cu berile :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ce nu so auzit bine de taceti amindoi.      haideti cu BERILE!!!! =)) =)) =))

orbanstefan64

 =)) =)) iar nu ne intelegem romanii cu ungurii =)) =))

orbanstefan64

 urmatoarea investitie va fi asa o tastatura =)) =)) =))
vor fi litere unguresti secuiesti sasesti nemtesti si tiganesti si apai sa vezi totul va merge ca pe roate pt ca asta conteaza celalalte lucruri nu sint deloc importante :rotfl: :rotfl: :rotfl:

orbanstefan64

adica vrei sa zici TURBO =)) =)) =))

orbanstefan64

is 3 grade acum la noi la miaza daca se incalzeste ma duc sa le bag rame cu miere

orbanstefan64

soare cu dinti in continuare si adie un vint rece

orbanstefan64

#1273
greu, dar totusi pina la urma   vine primavara :razz:

pharaonu75

Citat din: orbanstefan64 din Aprilie 17, 2011, 09:09:39 AM
Citat din: orbanstefan64 din Aprilie 16, 2011, 04:50:00 PM
cu ramele se rezolva dupa sarbatori fara probleme haideti cu berile :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ce nu so auzit bine de taceti amindoi.      haideti cu BERILE!!!! =)) =)) =))

Eu am auzit foarte bine, Stefane, insa nu spuneam nimic, sperand ca poate uiti! =)) =)) =))
Si pentru ca nu ai uitat si ai spus HAIDETI CU BERILE, asta am si facut:  ieri am bagat o bere! =)) =))

P.S. Cand am spus ca dau o bere nu ma refeream ca ti-o dau tie, ci ca DAU O BERE... PE GAT! =)) =)) =))
Asa ca trimite-mi ramele alea ca mi se usuca gatul! :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube