Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

antiopa din ardeal

 Chipul artistului s-a inveselit cand pe acordeon a aparut maruntisul. Dar a ramas doar maruntis.

orbanstefan64

maruntis de criza   :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Florin-braileanul (FlorinI)

http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

orbanstefan64


orbanstefan64

circular :modificari la masa glisanta am taiat tot jos pt ca nu era reusit si mergea f.greu pe role miine ii gata urmeaza  reglajele

flavius

Fane, eu m-am tot uitat la sistemul de culisare de la Felder...poate nu e o idee rea sa te inspiri de aici: http://www.felder-romania.ro/ro-ro/produse/ferastraie-circulare-de-formatizat/fer%C4%83str%C4%83u-circular-industrial-de-formatizat-k-975-professional.html - pozele 9 si 10, unde scrie X-Roll": cel mai avansat sistem de glisare al mesei mobile din lume

In principiu, este un canal de sectiune patrata, pus in romb, cu role cilindrice care preseaza alternativ pe peretii canalului de glisare...in felul asta, masa glisanta nu mai are unde sa se duca...rolele sunt perfect inlocuibile cu rulmenti, iar canalul este foarte usor de executat din 2 corniere, puse fata in fata, pe diagona...daca am timp, o sa incerc sa fac o schita in google sketchup, sa iti dai seama ce imi umbla prin neuroni...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

orbanstefan64

da .ii un sistem f bun .azi am reusit sa reglez merge f bine miine pun poze :hi: :hi: :hi:
merci !!!!

orbanstefan64

gata testat :yes:

tassevasi

  Ooooo excelent ,bravo ,si eu vreau sa,mi fac ceva ,ceva asamanator , eu am masa ce se ridica si coboara ,nu pot pinza  ca,i fixa , daca a,si putea sa (amplasez ) adaptez la ia un sistem de culisare ,a altei mese mai inguste ,ar fi ideal .
  Acum nu prea mai am timp ,ca treb sa termin 20 funduri ,site si capace .
  Numai bine  :hi: :hi:

tassevasi

#1134
 Ca o ideie , nu era mai bine daca dreptarul era mai lat si lung , pt a ptrlua si materialul taiat ?
( Mai lat si lung), adica sa fie taiat (sa treaca) de pinza  si continuarea (lungimea) sa preia ce a fost debitat.

orbanstefan64

am avut si asa la circularul vechi dar nu mi o placut,pt ca citeodata fara sa vreau puneam mina pe dreptar  exact deasupra pinzei .
daca te ajuta cu ceva miine pot sa ti pozez un sistem pt ghidaj cu teava de 1 1/2  si cu rulmenti  :hi: :hi: :hi:

tassevasi

 Bun ,astept ,sper sa,mi fie  .
Numai bine :hi: :hi:

orbanstefan64


orbanstefan64

presa la capacitate maxima 39 de panouri

orbanstefan64

pregatiri pt noul sezon