Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

tassevasi

    Confirm ca are vin bun Flavius , =D> =D>  e limpede si culoare deschisa, galbui roze , sa tot bei  ,unge nu alta .
  Numai bine  :hi: :hi:

orbanstefan64

si eu pot comfirma pt ca Flavius cind o fost la mine o adus o proba :nod: :nod:

orbanstefan64

nu deranjati !!!!!!!

tassevasi

 :rotfl: :rotfl:
Parca,i purcelus , =D> =D>

orbanstefan64

expozitie de pasari la Sighisoara

orbanstefan64

din citeva sute de exemplare numai citeva poze. lipsa de timp, baterie neincarcata la aparatul foto.
cocosul campion este al proprietaresei unde am eu atelierul.
din pacate poza nu este reusita deoarece zoomul se fixeaza pe eticheta alba.

orbanstefan64

debitare panouri si prima mostra

orbanstefan64

#1057
fante urdinis si montaj corpuri

orbanstefan64

fund capac

flavius

La asamblarea corpurilor ce marime de cuie folosesti?

Faine lucrari, pe bune...abia astept sa ma apuc si eu de lemnaria din pod...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

orbanstefan64

bazar

flavius

Citat din: tassevasi din Februarie 11, 2011, 08:56:08 PM
    Confirm ca are vin bun Flavius , =D> =D>  e limpede si culoare deschisa, galbui roze , sa tot bei  ,unge nu alta .
  Numai bine  :hi: :hi:

Nea Vasile a primit o sticla din ala alb, Fane una din cele rosii, cupajate amandoua...cel alb e din Sauvignon Blanc+ceva soiuri de Chardonay, iar cel rosu e un amestec de Cabernet cu putin Merlot si cu soiuri hibride romanesti (producatoare directa taraneasca...mie-mi place ca da un gust usor astringent vinului, chiar daca nu aduce un mare aport de tanini si oligo-elemente, nici zahar foarte mult..); asa ca avem pe toate gusturile...nu mult, da' de-ajuns ca sa cinstim pe cine merita...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

flavius

Ba eu as zice atelier de oameni harnici si priceputi, nu bazar...

PS: cum stati cu incalzirea? Ca in ultimele zile am vaz't ca o tot dat frigul peste voi, pe-acolo...

Si PPS: vad ca si pe la voi se functioneaza pe baza de  :beer: :beer: :beer:...ca si la mine... :zzz: :zzz: :zzz:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

orbanstefan64

am doua sobe din butoaie de 200 l maninca lemne dar da si caldura iar cu  :beer: :beer:..........tot aomeni sintem si noi :rotfl: :rotfl:

orbanstefan64

la montaj folosesc capse U de 40 si 50 mm
cu vinul .......chiar daca taninul i mi faca probl nu m am putut abtine sa nu l gust la cit de bine arata cabernetul si spre mirarea mea nu am avut probleme ii clar ca contine putin tanin ca altfel nu goleam sticla  =)) =))
si gata ca ma duc la treaba :hi: :hi: :hi: