Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64

panouri stupi

orbanstefan64


pharaonu75

Citat din: romikele din Februarie 08, 2011, 11:11:41 PM
Aici ii treaba serioasa. Se vede la orizont un anume tip de stup  :)

Stupul Orbenstefan! :new:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

nu  nu ii ceva de alu prof . :yes:

jimm

Stefane.... trebuie sa recunoasc le ai cu mestereala ies lucruri super misto din mana ta.
Cred ca ai o fabrica de motoare electrice SH :)
Te  :hi:

orbanstefan64

#1025
te salut jimmule!!!!
       fac si eu ce pot  :razz:
de motoare.........duc lipsa 3kw 38o v la 2800 ro/min nevoie mare

orbanstefan64

presa ii aproape gata

orbanstefan64

pt.frezare la materiale cu dimensiuni mici va recomand sa folositi piaptanul

gheco

Citat din: orbanstefan64 din Februarie 09, 2011, 08:10:18 PM
pt.frezare la materiale cu dimensiuni mici va recomand sa folositi piaptanul

Spune si de ce recomanzi. Care este avantajul?
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

orbanstefan64

#1029
ghideaza materialul, reduce riscul sa arunce materialul inapoi ,lucrezi cu un impingator elimini riscul de a te accidenta  :hi: :hi:

flavius

pieptanul asta e musai nu numai la frezare...din experienta (dureroasa) proprie, e necesar si la circular (debitare de profile subtiri - gen furculite de rame...), si cam la toate sculele stationare...ideal ar fi sa ai doi piepteni, unul pe orizontal si unul pe vertical, lipit de ghidajul vertical...si scapi de multe belele...

Fane, vad ca folosesti presele de la mine...sarut-mana pentru masa, cum vine caldura ma apuc s-o "bibilesc"...planul e deja facut...n-o s-o recunosti dupa ce termin cu ea, iti promit...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

orbanstefan64

da ai dreptate de la caz la caz se pune si pe verticala si pe orizontala siguranta in toate directiile da ma is bunicele presele se poate lucra cu ele dar in limite sint putin gingase eu sint multumit de ele iar in leg cu masa ma bucur ca esti multumit de,, marea noastra afacere,, mi a facut placere. sincer.
s o folosesti sanatos vreo 50 de ani iar daca se strica am scris mai sus ,ma repet ,i i dau alta dupa =)) =)) =))
sa traiesti si sanatate fetelor!!!!!!! 

gheco

Citat din: orbanstefan64 din Februarie 10, 2011, 07:55:53 AM
ghideaza materialul, reduce riscul sa arunce materialul inapoi ,lucrezi cu un impingator elimini riscul de a te accidenta  :hi: :hi:

Multumesc mult pentru raspuns. Sunt elemente de care trebuie neaparat sa tinem cont toti cei care ne "jucam" cu aceste  aparate.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

orbanstefan64


flavius

Fane, sa dea Al-de-Sus sa traim noi amandoi pana "distrug" eu masa aia, sa-mi dai tu alta-n loc...  :zzz: :zzz:

La aniversarea de 50 de ani a "bussiness-ului", promit ca dam cep impreuna la un butoi de vin vechi...bine?  :zzz: :zzz:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...