Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64

totul incepe ca o poveste  si s a intimplat de citeva milioane de ani cind regina aduna albinele pentru a hotari cum sa contruiaica mai eficient un fagure ca material si spatiu .il aduce pe inginerul constructor al stupului ca sa le prezinte ce mai buna metoda .restul este numai matematica si geometrie :hi: :hi:

orbanstefan64

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 11, 2010, 11:04:28 PM
Mi-a luat-o PEDRO inainte!  :mad:
Dar promit ca  #2000 va fi al meu! :nod:
:hi: :hi:
te astept! :nod: :hi: :hi: :hi:

pedro

#977
Nene :nono: :nono: Stefane..ideea era sa stiu de ce au ales dimensiunile acelea

calculelele le-am inteles!!!! :hi:


PHARAOANE!!!!!!

si cei dinaintea ta au sperat ...dar nu le-a mers :razz: :razz: :hi:
In fiecare an trecem nepasatori prin ziua mortii noastre!

orbanstefan64

#978
CU OCAZIA SARBATORILOR DE IARNA VA DORESC MULTA SANATATE DVS , FAMILEIEI DVS SI NU IN ULTIMUL RIND FAMILIILOR DVS


CRACIUN FERICIT!!!!

orbanstefan64

                LA MULTI ANI 2011!! LA MULTI ANI TUTUROR!!!!

pharaonu75

Sa traiesti Stefane 100 de ani alaturi de familie!
Si sa ai o medie de 100Kg de miere per stup in 2011!
:hi:       :hi:       :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

LA MULTI ANI 2011!!!LA MULTI ANI STUPARI!!!! LA MULTI ANI APIARDEAL!!!!

pharaonu75

LA MULTI ANI, tizule! Sa fii sanatos si plin de bafta in 2011!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64


         "Sorcova, vesela,
Să trăiţi, să-mbătrâniţi,
Peste vară, primăvară,
Ca un păr, ca un măr,
Ca un fir de trandafir"
Tare ca piatra,
Iute ca săgeata,
Tare ca fierul,
Iute ca oţelul.
La anul şi la mulţi ani

alex_sa

LA MULTI ANI




                            BOLDOG UJ EVET




















Pista (batyam )

orbanstefan64

dupa atitea sarbatori  la munca
la atelier : anu trecut in vara am gasit o masa din cornier o stat destul la pastrare poate reusesc sa fac o freza ????

orbanstefan64

impreuna cu mesterul Sandu  am reusit sa pun motorul cu intinzator si sa haftuiesc axul i  mi trebuie un comparator ca sa reglez pe verticala dupa care fac sudurile finale.
orice idee este binevenita ,iar intrebarile nu vor fi cu secrete :hi: :hi: :hi:

pharaonu75

Stefane, la circular am vazut ce a iesit din mana ta, cum din nimic a iesit o opera de arta! Nu am dubii ca si cu freza va fi la fel... sa vedem doar cum va arata opera de arta ce va iesi! :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

tassevasi

Sunt cu ochii mari , pentru ca in curind o sa,mi fac si eu una , dar pe circularul actual , sa folosesc aceiasi masa .
   Numai bine :hi: :hi:

flavius

Nea Vasile, asta e verticala, a lu' talica e pe orizontala, alta mancare de peste...

Fane, la ce turatie vrei sa ajungi cu axul? adica turatia finala, la liber, fara sa fie in sarcina? motorul ce turatie maxima are, ce raport de multiplicare folosesti intre fulii?
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...