Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64

zi si grosimea capsei pt ca conteaza   
ma interesez :hi: :hi:

flavius

Pai latime standard, cred ca 1 sau 1.5 mm...nu scria pe pistol...zicea doar ca-s standard staples, 16-40mm, crown 5.7mm...cat e standardul asta, zau daca stiu... :zzz: :zzz:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

adrianafarazica

donule orban sint din tulcea , de 2ani ma ocup de stuparit a 10 famili ,si am auzit ca se atministreaza pe toata perioada de earna niste turte proteice petru o ernare mai buna.asi dori sa cupar si eu ma ajuta cineva,va multumesc ,0740962205.

sfantul spiridon

eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

orbanstefan64

#934
Citat din: flavius din Noiembrie 28, 2010, 03:05:02 PM
Pai latime standard, cred ca 1 sau 1.5 mm...nu scria pe pistol...zicea doar ca-s standard staples, 16-40mm, crown 5.7mm...cat e standardul asta, zau daca stiu... :zzz: :zzz:
asta tre stiut exact de 1 sau 1,5 pt ca dupa cum ai vazut pistolul are orificiul de iesire si limba de lovire a capsei de o anumita cota iar daca capsa este mai groasa sau mai subtire atunci limba loveste ori numai jumatate sau intre doua capse indoind capsele sau rupe limba de lovire a capsei.
tre sa fi atent ce cumperi pt ca degeaba ii ieftin si iti da 500 de capse si miine nu mai gasesti
cauta pe net sea si cere sa ti trimeata o oferta cu ce vrei tu si atunci esti sigur ca totul e ok chiar daca ii cu 100 mai scump aici gasesti si piese  :hi: :hi:

D006

Citat din: flavius din Noiembrie 28, 2010, 03:05:02 PM
zicea doar ca-s standard staples, 16-40mm, crown 5.7mm...cat e standardul asta, zau daca stiu... :zzz: :zzz:
Standard se refera la sistemul Standard International, adica nu metric.  :rotfl:
Socoteste cumva daca este 3/8 dintr-un inch.  :hi:
Staples aici sunt cu crown in dimensiuni Standard, 1/2, 3/4, 5/16.

orbanstefan64

ma tu nu mai ride de noi ................auzi :rotfl: :rotfl:

orbanstefan64

Citat din: adrianafarazica din Noiembrie 28, 2010, 04:14:31 PM
donule orban sint din tulcea , de 2ani ma ocup de stuparit a 10 famili ,si am auzit ca se atministreaza pe toata perioada de earna niste turte proteice petru o ernare mai buna.asi dori sa cupar si eu ma ajuta cineva,va multumesc ,0740962205.

eu nu am hranit niciodata si deocamdata nici nu am de gind sa hranesc cu siropuri turte samd
intra te rog la subiectul hraniri artificiale gasesti acolo tot ce doresti
succes  :hi: :hi:

orbanstefan64

#938
iata ce pot sa ti recomand pt o iernare buna si sanatoasa

flavius

Fane, am notat, am bagat la creieras, si o sa actionez in consecinta...oricum aveam de gand intai sa verific, si abia pe urma sa cumpar...pana la primavara mai e cale lunga...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

orbanstefan64


flavius

Nu m-ai uitat cu masa aia de tamplarie, sper...doar sa-mi spui cat, cand si unde, si-s pe cai... :lol:  :zzz: :nebun: :zzz:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

orbanstefan64

mai am putin si termin curatenia in atelier dupa discutam  :hi: :hi:

flavius

k, astept, nu-i nicio graba... :zzz: :zzz:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

D006

Citat din: orbanstefan64 din Noiembrie 28, 2010, 09:29:35 PM
mai am putin si termin curatenia in atelier dupa discutam  :hi: :hi:
Apoi vi si la mine ca e dezastru in garaj.  :hi: