Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

D006

Citat din: ioanardelean55 din Octombrie 23, 2010, 07:28:14 PM

  Arata-ne si drumul de la stupina spre casa , :hi:
Dar tu mergi cu spatele in drum spre casa?
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Porfy66

Frumoase poze!
Nu e cumva cam mult condens pe rama din imagine? Cum sunt izolaţi stupii? Cu folie pe toata suprafaţa?
Mulţumesc!
:hi: :hi: :hi:

stefan1

  Frumoase pozele din natura! De expozitie!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

orbanstefan64

multumesc
nu lucrez cu folie.  deasupra ramelor permanent o paturica pt iernare mai pun o mocheta peste, iar lateral diafragma.
poze ar fi fost mai multe dar dupa cum am mai spus le am sters din greseala :hi: :hi:

orbanstefan64

la un fost  coleg de munca care anul acesta o inceput stuparitul am pregatit stupii pt iernat si am facut si un tratament pt waroa

orbanstefan64

are un lup in curte :nod: :nod:

orbanstefan64

pregatirile la albine pt iarna sint la sfirsit .
pregatirile pt lucrari in atelier acum incep .cu ce incepem ? cu curatenia :nod: :nod:

orbanstefan64

dupa curatenie ............BAZARUL

orbanstefan64

dalta apicola

orbanstefan64

#864
cum o folosesc

orbanstefan64

era cazul aproape de un an sa vopsesc si abrichtul :rusine:
nici cind o fost noua nu o aratat asa si acum cred ca va functiona si mai  bine:rotfl: :rotfl: :hi:

flavius

Fane, o singura intrebare: daca te saturi vreodata de masa aia de tamplarie, mi-o dai mie? Vin dupa ea pana-n fundu' tarii, daca e nevoie...zi-mi si mie cum sunt suruburile de strangere, metalice sau din lemn de esenta tare? oricum, e piesa de colectie...mi-ar face mare placere s-o desfac si s-o refac la starea originala....merita...

Stima si respect...
Flavius
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

orbanstefan64

da intr adevar este o masa veche am cumparato acum vreo 15 ani de la un sas suruburile sint din esenta tare si inca este intr un stadiu bun eu mai am una depozitata la cineva dar nu mai stiu sigur daca mai este tre sa sun iar daca mai exista atunci putem discuta :hi: :hi:

flavius

Pai poate imi dai de veste ce si cum, dupa ce afli mai multe...e acelasi model?

Oricum, piese din astea mai rar acum...si nu prea gasesti nici lemnul din care sa faci asa ceva de nou...a mea e solida, da' e din rasinoase...am cateva grinzi din frasin si salcam puse la uscat special, pentru un proiect viitor...sincer mi-ar place sa am asa ceva...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

pharaonu75

Dalta apicola ai cumparat-o sau ai facut-o tu? Vad ca este noua... La fel si stupul...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube