Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

bucovineanu

In bena e un utilaj sau macara pentru incarcat stupi?

orbanstefan64

nu.  e o tocatoare de coceni mai fac si eu cite o tura la negru :rotfl:  :rotfl:

crombra

Stefane, mor de invidie.  Pai tu iti dai seama ce bogat esti? Ai tot ce vrei ca sa ajungi la apicultura profesionista in scurt timp.Si eu sunt mestesugar de felul meu. Le am si cu lemnul si cu fierul si cu constructiile si cu ceva electronica  si cu multe altele dar oful meu este ca nu amun atelier asa pentru sufletul meu. M-am apucat sa improvizez unul in boxa de la subsol. E cam mica(3 x3 m )si mai vreau si rafturi pe trei pereti. Poate m-o ajuta Dumnezeu sa reusesc sa-mi cumpar un teren la tara si sa-mi fac o casuta cu tot ce trebuie. Asta este telul meu si bineinteles sa-mi vad copiii realizati.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

orbanstefan64

adica cel mai negru transp  :hi:

orbanstefan64

Citat din: crombraStefane, mor de invidie.  Pai tu iti dai seama ce bogat esti? Ai tot ce vrei ca sa ajungi la apicultura profesionista in scurt timp.Si eu sunt mestesugar de felul meu. Le am si cu lemnul si cu fierul si cu constructiile si cu ceva electronica  si cu multe altele dar oful meu este ca nu amun atelier asa pentru sufletul meu. M-am apucat sa improvizez unul in boxa de la subsol. E cam mica(3 x3 m )si mai vreau si rafturi pe trei pereti. Poate m-o ajuta Dumnezeu sa reusesc sa-mi cumpar un teren la tara si sa-mi fac o casuta cu tot ce trebuie. Asta este telul meu si bineinteles sa-mi vad copiii realizati.
eu sint convins ca simtit altceva decit o invidie, tot ce vedeti e munca mea de ani de zile si pretul a nenumarate concedii peste care am sarit. chiar daca sint ele cum sint eu sint multumit.sint convins ca si dvs ve ti reusi sa le faceti cum le am facut eu in scurta vreme. Sanatate sa dea dumnezeu ca de restul nu mi fac eu probleme la dvs .
numai sanatate ca realizarile vin ele sigur  :nod:  :nod:
ps iar pina  la profesionism cred ca mai am o cale destul lunga iar daca nu va fi atunci ajung si eu un stupar batrin:smile: :smile:

orbanstefan64

utilajele avute pina innoembrie 2009 majoritatea facute de mine binenteles si cu ajutor
in dreapta circularul in stinga rindeaua de grosime MAKITA o scula f buna dar scumpa

orbanstefan64

abrichtul. o parte l am cuparat  de la un coleg iar restul l am facut cum sa putut

orbanstefan64

masina de slefuit cu banda compresorul

orbanstefan64

masina de slefuit cu disc si masina de gaurit

orbanstefan64

cam debandada la mine pt ca nu prea am avut timp de curatenie avind ultimul pct de lucru la 50 km unde timp de noua luni am facut zilnic naveta

orbanstefan64

necesar pt mine

orbanstefan64

curatenieeeeeeee :rotfl:  :rotfl:

Adrian Roman

Ei, ei, D-nule Orban, nu stiti ca un atelier curat, arata ca mesterul nu lucreaza, adica e lenes ?  :rotfl:  :rotfl:  :hi: Mie mi rusine sa pun poza cu atelierul meu, asa-i de neglijat. Vede curatenie de doua ori pe an, cel mult ! ... Felicitari ptr. ce am vazut ! Puteti fi fericit ! Sa va dea Dumnezeu sanatate, putere multa si tot, tot ce va doreste sufletul ! :hi:

orbanstefan64

multumesc!si dvs  la fel sa dea dumnezeu sanatate si multe relizari!!

orbanstefan64

bamby nu vrea poze