Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64

#3375
gerstung pe pat cald si un nucleu cu 4 rame 1/1

bio

Citat din: orbanstefan64 din Martie 08, 2015, 10:13:14 AM
....
daca totul merge bine da Dumnezeu vreme buna cel putin 200 vreu sa cresc anul asta .
:bzz: :bzz: :bzz:

Sa intelegem,... ca va ginditi sa cresteti numarul de familii la 200..??..


orbanstefan64

vreu sa cresc matci si sa cresc si cu numarul de familii dar si pt vinzare ....

atentie vin mascatii :)

bismark

    Chef, de ziua femeii Fanica,nu le sperii tu asa usor :razz: si nici mascatul nu-i omul negru.Frumos si placut la asa un om si familia lui.Cu mult respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Cristel

Astea sunt amintiri din vara!  :rotfl: Mai trece ceva timp pana pune masa afara!  Pana atunci, mai bem o  :coffee: in casa, iar  :bzz: mai stau cuminti in lazi, ca e frig afara!
Sanatate!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Calin Catalin

Frumos.
In fotografia a doua cu albine de pe pagina aceasta, matca pare batrana. Din ce an este?
Este pe rama creascatoare cu hranitor? ca parca se vede un leat inferior de rama.
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

orbanstefan64

Citat din: bismark din Martie 08, 2015, 01:54:12 PM
    Chef, de ziua femeii Fanica,nu le sperii tu asa usor :razz: si nici mascatul nu-i omul negru.Frumos si placut la asa un om si familia lui.Cu mult respect ^:)^
stiu ca le pot speria dar cel putin asa o mica teama ....:)
sanatate multa Doamne ajuta !!!!

orbanstefan64

Citat din: Cristel din Martie 08, 2015, 02:05:49 PM
Astea sunt amintiri din vara!  :rotfl: Mai trece ceva timp pana pune masa afara!  Pana atunci, mai bem o  :coffee: in casa, iar  :bzz: mai stau cuminti in lazi, ca e frig afara!
Sanatate!
sa stii ca asa ii !! da dar nu mai este cit o0 fost :) :)
:hi: :hi:

orbanstefan64

Citat din: Calin Catalin din Martie 08, 2015, 08:07:27 PM
Frumos.
In fotografia a doua cu albine de pe pagina aceasta, matca pare batrana. Din ce an este?
Este pe rama creascatoare cu hranitor? ca parca se vede un leat inferior de rama.
al patrulea an si anul asta mai vreu sa inmultesc si o las pina o schimba ele,este o rama de 1/2 r. si ii un fagure crescut sub leatul inferior.
:hi: :hi:

orbanstefan64

la o poveste  :smile:

romikele

La o poveste cu multe minciuni, si alte alea...  :smile:
Puncte puncte tradatorul, are tupeu, nu gluma  :rusine:

orbanstefan64

nu stiu la ce t e referi  :uimit:

romikele

Am informatii ca a inceput sa posteze pe stuparitul, loc pe care l-a ponegrit ani de zile, punand apiardealul intr-o luminaa deosebit de proasta.

Vyktor

O "falsa valoare"  :qp:
Probabil se referea la el cand a initiat acel topic. Nu mai vorbesc de semnatura pe care a avut o la un moment dat.

orbanstefan64

#3389
Citat din: romikele din Martie 29, 2015, 07:57:39 PM
Am informatii ca a inceput sa posteze pe stuparitul, loc pe care l-a ponegrit ani de zile, punand apiardealul intr-o luminaa deosebit de proasta.
nu am auzit nimic pina acum ......