Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Dar pe Dumnezeu cine l-a creat? Si cine l-a creat pe cel care l-a creat pe Dumnezeu? Si cine l-a creat pe cel care l-a creat pe... si ce era inainte de...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

marius_vfp

domnule dan , in ultimul meu mesaj era o intrebare cu incalceala ,

dar pot raspunde doar la prima intrebare a ta , pe dumnezeu l-a crea OAMENII   , strict parerea mea , vor fi multi care nu sunt de acord cu aceasta parere dar asta e imi asum afirmatia, eu il vad pe dumnezeu in fiecare zi , voi?

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

pharaonu75

Esti pe sufletul meu! :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

SPYKAL

Citat din: marius_vfp din Iulie 01, 2014, 10:38:46 PM
......eu il vad pe dumnezeu in fiecare zi , voi?
=D> =D> =D> =D> =D>  :bravo: Perfect adevarat. Dumnezeu este in si cu fiecare dintre noi. Stima si respect!!!

marius_vfp

eu vad fericirea(Dumnezeu) in fiecare zi , si mai ales atunci cand intra pe poarta scolii ,in pragul casei , viitorul nostru depinde de ei toti traim pentru copii altceva nu avem mai sfant .

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

mape 48-petru manea

Citat din: pharaonu75 din Iulie 01, 2014, 10:25:44 PM
Dar pe Dumnezeu cine l-a creat? Si cine l-a creat pe cel care l-a creat pe Dumnezeu? Si cine l-a creat pe cel care l-a creat pe... si ce era inainte de...

si unde se termina universul---si dupa ce se termina ce este dincolo de el ---infinitul ? toate lucrurile au un iceput si un sfarsit pe pamant , dar in univers ?

romikele

Citat din: mape 48-petru manea din Iulie 03, 2014, 11:44:19 AM
... si unde se termina universul---si dupa ce se termina ce este dincolo de el ---infinitul ? toate lucrurile au un iceput si un sfarsit pe pamant , dar in univers ?
Aceasta e cea mai simpla intrebare, cu cel mai complicat raspuns.

Cat de mare e infinitul?  :razz: :uimit:

bismark

  Cine va opreste sa-l masurati,eu il masor in fiecare zi de 67 de ani, ziua masor +infinit si noaptea trec pe tarimul celalalt si masor - infinit, cind ma trezesc dimineata multumesc lui Dumnezeu ca mi-a mai acordat o zi sa studiez infinitul.Ne nasatem in fiecare dimineata si murim in fiecare  noapte cind adormim.Vorba celor de mai sus, noi putem fi Dumnezeul nostru daca in toate vom fi cumpatati, buni cu cei de linga noi si atenti cu sanatatea noastra.In ce priveste universul acesta este perfect altfel nu ar exista.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

mape 48-petru manea

Citat din: bismark din Iulie 03, 2014, 01:53:42 PM
  Cine va opreste sa-l masurati,eu il masor in fiecare zi de 67 de ani, ziua masor +infinit si noaptea trec pe tarimul celalalt si masor - infinit, cind ma trezesc dimineata multumesc lui Dumnezeu ca mi-a mai acordat o zi sa studiez infinitul.Ne nasatem in fiecare dimineata si murim in fiecare  noapte cind adormim.Vorba celor de mai sus, noi putem fi Dumnezeul nostru daca in toate vom fi cumpatati, buni cu cei de linga noi si atenti cu sanatatea noastra.In ce priveste universul acesta este perfect altfel nu ar exista.Cu respect

bine zis  :hi:

orbanstefan64

Citat din: bismark din Iulie 03, 2014, 01:53:42 PM
  Cine va opreste sa-l masurati,eu il masor in fiecare zi de 67 de ani, ziua masor +infinit si noaptea trec pe tarimul celalalt si masor - infinit, cind ma trezesc dimineata multumesc lui Dumnezeu ca mi-a mai acordat o zi sa studiez infinitul.Ne nasatem in fiecare dimineata si murim in fiecare  noapte cind adormim.Vorba celor de mai sus, noi putem fi Dumnezeul nostru daca in toate vom fi cumpatati, buni cu cei de linga noi si atenti cu sanatatea noastra.In ce priveste universul acesta este perfect altfel nu ar exista.Cu respect
o vorba cit o suta !!!!
Doamne ajuta tuturor !!!!!!
:hi: :hi: :hi:

cornelioandanciu

Citat din: romikele din Iulie 03, 2014, 01:17:05 PM
Citat din: mape 48-petru manea din Iulie 03, 2014, 11:44:19 AM
... si unde se termina universul---si dupa ce se termina ce este dincolo de el ---infinitul ? toate lucrurile au un iceput si un sfarsit pe pamant , dar in univers ?
Aceasta e cea mai simpla intrebare, cu cel mai complicat raspuns.

Cat de mare e infinitul?  :razz: :uimit:
Daca Eva nu-l ispitea pe Adam sa manance din fructul oprit, azi nu ne-am mai pune intrebari din astea! :D
Va salut.

orbanstefan64


romikele

Astea-s albine ungurești?  =))

bismark

   Fanica, albinele n-or fi unguresti dar plantele alea ce sint ca vad ca sint vizitate?Par a fi la frunze ca urzica.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

TDI

Urzica moarta alba?