Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64

#2895
botci

Marius-ursulakhe

Frumoase poze Stefane  ^:)^   =D>   dar ma gandesc ca nu sant facute acuma nu da alda numai caeu zic ca este cam tarziu sa faci roi

orbanstefan64

pozele  sint de ieri .nu vreu sa fac roi ,vreau sa am citeva matci la rezerva
:hi: :hi: :hi:

G. Iulian

E bine de știut unde găsim o matcă la nevoie  :) . Cum le iernați dacă vă mai rămân? Foarte frumoase pozele. Sănătate multă nea Ștefane.  :hi:  :hi:  :hi:

orbanstefan64

#2899
Daca am, de ce nu!?
Incerc sa iernez in nuclee pe doua sau trei caturi.
Doamne ajuta!!!

jonny_it

Citat din: ursulakhe din Iulie 17, 2013, 11:12:54 PM
Frumoase poze Stefane  ^:)^   =D>   dar ma gandesc ca nu sant facute acuma nu da alda numai caeu zic ca este cam tarziu sa faci roi

Daca ai de unde sa ii ajuti poti face roi si in august.  :)

:hi:

mape 48-petru manea

Nicot sau transvazare ?

orbanstefan64


orbanstefan64

verificat roi

apivasmob

Stefane nu is c-am mari urdinisurile la roi?
Sanatate tuturor apicultorilor

bismark

    Un apicultor din Austria spunea ca la roiuri si nuclee sa nu lasi urdinisul mai mare de cit 2 albine sa treaca una pe linga alta si de atunci am tinut minte.Si acel apicultor avea peste 1000 de familii si nuclee pe care le valorifica vinzindu-le in toata lumea par avion (nuclee si matci).Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

romikele

Citat din: bismark din Iulie 28, 2013, 09:05:35 PM
    Un apicultor din Austria spunea ca la roiuri si nuclee sa nu lasi urdinisul mai mare de cit 2 albine sa treaca una pe linga alta ...
Pai se cam respecta regula... nici nu sunt mai mult de doua albine in acele nuclee  =))

orbanstefan64

Citat din: apivasmob din Iulie 28, 2013, 08:35:40 PM
Stefane nu is c-am mari urdinisurile la roi?
la 7-8 rame nu cred ca ii prea larg  :hi: :hi: :hi:

orbanstefan64

Citat din: romikele din Iulie 28, 2013, 11:04:32 PM
Citat din: bismark din Iulie 28, 2013, 09:05:35 PM
    Un apicultor din Austria spunea ca la roiuri si nuclee sa nu lasi urdinisul mai mare de cit 2 albine sa treaca una pe linga alta ...
Pai se cam respecta regula... nici nu sunt mai mult de doua albine in acele nuclee  =))
asa sa fie   =)) =)) =))
:hi: :hi: :hi:

orbanstefan64

#2909
Melifera Carpatica Cooperativa Agricola din Zalau, organizeaza FESTIVALUL MIERII ZALAU EDITIA I !
Evenimentul va avea loc in centrul orasului, pe platoul de marmura din fata consiliului judetean in perioada 31august - 1 Septembrie 2013!

Pentru informatii:
                         0726800894 - Sebi Hedea
                        meliferacarpatica@gmail