Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

marian_6777

Ohooo... lasati fata in pace cu ginerele. Sa-si faca o cariera, sa-si traiasca tineretea ca vor veni si grijile... Toate la timpul lor. Felicitari si din partea mea, pentru cea mai importanta albinuta a ta. Sa va dea dumnezeu sanatate sa va bucurati de reusitele si momentele fericite care v-or urma cu siguranta. =D> =D> =D>
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

Hermannstadt

Nea Stefane, felicitari si tot cei mai bun in viata pt intreaga familie :beer: :coffee:!


Numai bine!
:hi: :hi: :hi:
Cand esti mort, nu stii ca esti mort.Este greu doar pt ceilalti.La fel si cand esti prost. Phillippe Geluck
http://hermannstadt.sunphoto.ro/

bee_lover

Felicitari si de la mine pentru Andreea  :wink2:: sampanie:

romikele

 :bravo:
Felicitari... si nu scapi doar cu doua beri!  =))

orbanstefan64

Citat din: marian_6777 din Iunie 26, 2013, 09:05:41 AM
Ohooo... lasati fata in pace cu ginerele. Sa-si faca o cariera, sa-si traiasca tineretea ca vor veni si grijile... Toate la timpul lor. Felicitari si din partea mea, pentru cea mai importanta albinuta a ta. Sa va dea dumnezeu sanatate sa va bucurati de reusitele si momentele fericite care v-or urma cu siguranta. =D> =D> =D>
ai tu dreptate .....multumesc mult!!!!!
Doamne ajuta !!!!!

orbanstefan64

Citat din: Hermannstadt din Iunie 26, 2013, 09:30:19 AM
Nea Stefane, felicitari si tot cei mai bun in viata pt intreaga familie :beer: :coffee:!


Numai bine!
:hi: :hi: :hi:
la fel si tie numa sanatate sa auzim numai de bine !!

orbanstefan64

Citat din: bee_lover din Iunie 26, 2013, 07:37:15 PM
Felicitari si de la mine pentru Andreea  :wink2:: sampanie:
multumesc !!!! :hi: :hi: :hi:

orbanstefan64

Citat din: romikele din Iunie 26, 2013, 07:47:11 PM
:bravo:
Felicitari... si nu scapi doar cu doua beri!  =))
de la mine ......la ce te poti astepta.....la cit mai mult  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
: sampanie: : sampanie: : sampanie: : sampanie: : sampanie:
:hi: :hi: :hi: :hi: :hi:

Porfy66

Citat din: KTA-APIDORNA - Ski din Iunie 15, 2013, 08:20:03 AM
Ne-am reanoit materialul biologic, treaba buna, am zis ca o sa-i facem si noi o vizita D-lui Bucovineanul, sa mai facem schimb de experienta, mai mult eu ce am de invatat. Spor la dezvoltare cu reginele noi !!! :hi:
Si eu am luat anul trecut 11 matci de la dl Bucovineanu si rezultatele se vad anul acesta. Nu a roit nici un stup cu matci de la dumnealui pe cand cele ale mele sunt pline de botci.  Dupa o luna de zile de la terminarea salcamului au mai adunat inca un cat de miere (in conditiile in care nu am tei in zona), iar ieri am pus al doilea cat...
Este o mare diferentza dintre matcile ce le aveam eu si matcile de la el... Sunt extrem de multumit si vreau ca pe la sfarsitul lui iulie sa mai fac o achizitie de matci tot de la dumnealui..

flamadeezy

salutari domnule orban,felicitari absolventei si eu am trecut relativ recent prin astfel de momente emotionale! succes in continuare familiei dumneavoastra!

bucovineanu

Citat din: Porfy66 din Iunie 27, 2013, 08:37:05 AM
Citat din: KTA-APIDORNA - Ski din Iunie 15, 2013, 08:20:03 AM
Ne-am reanoit materialul biologic, treaba buna, am zis ca o sa-i facem si noi o vizita D-lui Bucovineanul, sa mai facem schimb de experienta, mai mult eu ce am de invatat. Spor la dezvoltare cu reginele noi !!! :hi:
Si eu am luat anul trecut 11 matci de la dl Bucovineanu si rezultatele se vad anul acesta. Nu a roit nici un stup cu matci de la dumnealui pe cand cele ale mele sunt pline de botci.  Dupa o luna de zile de la terminarea salcamului au mai adunat inca un cat de miere (in conditiile in care nu am tei in zona), iar ieri am pus al doilea cat...
Este o mare diferentza dintre matcile ce le aveam eu si matcile de la el... Sunt extrem de multumit si vreau ca pe la sfarsitul lui iulie sa mai fac o achizitie de matci tot de la dumnealui..
Ma bucur ca ati fost multumit.
Daca cineva este interesat pot  sa livrez si acum cateva regine dornice de munca.

jonny_it

Felicitari pt absolventa!!

Data viitoare cand mai ajung prin Sighisoara sa stai acasa  :rotfl: :rotfl:


bismark

    Felicitari, pentru Andreea si cit mai sus, da te vad eu cind o zbura puiu cu ata ce mai faci? Ale mele una cu apicultura ;Liceul apicol Bucuresti si Cursuri de apicultura in Austria si acolo a ramas, cealalta cu facultate de drept si comert exterior in Germania,iar eu care speram sa am un tehnician apicol tot singur pe aici.Asa ca vezi tu..dar noi facem ce am invatat.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

orbanstefan64

multumesc Domnilor,sanatate multa !!
Doamne ajuta!!

relutu

Ce pret au matcile?