Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

KTA-APIDORNA - Ski

 Sarbatori fericite si sanatate multa va dorim si noi, frumoase pozele,  sa aveti familii din cele mai puternice si caturile pline,Sanatate! %%- :hi:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

bee_lover

Citat din: orbanstefan64 din Aprilie 07, 2012, 08:29:02 PM
Citat din: bee_lover din Aprilie 07, 2012, 07:51:16 PM
Fain si la noi au bagat miere binisor  :yes:
fa ceva ca albinele de pe rama ta s  o dat la ale mele baga ceva tuica ....sa uniformizam mirosurile =)) =)) =))
De aia puturoasa? Sa acoperim si mirosul polenului mov, ala cu "a tigancii"  :rotfl: =))

bee_lover

Citat din: orbanstefan64 din Aprilie 08, 2012, 10:06:43 AM
tuturor sarbatori fericite,     frohe ostern,    boldog husveti unnepeket !!!!!!!
Koszonom viszont!  :hi:
Sarbatori fericite tuturor celor care isi sarbatoresc acum Sfintele Sarbatori de Pasti!

JohnSpatari

d.Stefan am o intrebare la d.stra,lungimea urdinisului la stupul dadant cat trebuie sa fie?
La mine este numai urdinisul de jos,adica unul si are l=20 cm si ma tem cand o sa fie cules sa nu incapa toate,sa se faca ambuteiaj :)
Iata cum arata stupul:

orbanstefan64

nu i rau nici asa dar ii mai bine pe toata latimea stupului si folosit bloc de urdunis sa burete
spor la treaba !!!!
:hi: :hi: :hi:

RazvanTi

#2180
gata? ti-ai atarnat ouale-n pom? :nudie:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

orbanstefan64

Citat din: RazvanTi din Aprilie 08, 2012, 07:32:16 PM
gata? ti-ai atarnat ouale-n pom? :nudie:
ma sacrific de doua ori pe an la interval de o saptamina :P :P

tassevasi

               ""ma sacrific de doua ori pe an la interval de o saptamina ""


:rotfl: :rotfl: Te sacrifici  numai pt  oua , dar de ied  si miel nu zici nimic .
  Pe care la-ai mincat  astazi ?
  Sa fi sanatos  Stefane  si numai bine . 

orbanstefan64

na acum vrei sa zic chiar tot  =)) =)) =))
:hi: :hi: :hi:

RazvanTi

sau sa dea tot din casa  :rotfl: :rotfl:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

pharaonu75

Citat din: tassevasi din Aprilie 08, 2012, 10:44:21 PM
...Te sacrifici  numai pt  oua , dar de ied  si miel nu zici nimic .
  Pe care la-ai mincat  astazi ?
...

Hai sa il dau eu de gol.
L-a vazut Marcela in pozele de la Blaj inconjurat numai de albinute si nu i-a mai dat nimic de mancare! =)) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

tassevasi

  I-mi aduc aminte din tinerete ,un coleg mai batrin cam in aceasta perioada  se vaita :
  - Anul asta  a fost iarna grea si ciobanii  spun ca  miei .... p*la de paste .
   Eu nu m-am prins  mult timp ce a zis cu adevarat , vedeam ca altii se prapadeau de ris ,dar asa e cind esti mic .
 
Asta ca o mica gluma de sezon .
  Sa fim sanatosi .

orbanstefan64

Citat din: pharaonu75 din Aprilie 08, 2012, 10:59:15 PM
Citat din: tassevasi din Aprilie 08, 2012, 10:44:21 PM
...Te sacrifici  numai pt  oua , dar de ied  si miel nu zici nimic .
  Pe care la-ai mincat  astazi ?
...

Hai sa il dau eu de gol.
L-a vazut Marcela in pozele de la Blaj inconjurat numai de albinute si nu i-a mai dat nimic de mancare! =)) =)) =))
de albinute no fost discutie (numa un pic  :uimit:)
am lamurit greu de care paste invie Mintuitorul dar cum lamurim lucrurile impreuna de vreo citiva ani buni ,am lamurit o si pe asta dupa care : iepurasi,oua rosii ................ :hi: :hi: :hi:

orbanstefan64

Citat din: tassevasi din Aprilie 08, 2012, 11:15:52 PM
  I-mi aduc aminte din tinerete ,un coleg mai batrin cam in aceasta perioada  se vaita :
  - Anul asta  a fost iarna grea si ciobanii  spun ca  miei .... p*la de paste .
   Eu nu m-am prins  mult timp ce a zis cu adevarat , vedeam ca altii se prapadeau de ris ,dar asa e cind esti mic .
 
Asta ca o mica gluma de sezon .
  Sa fim sanatosi .
bun!!!!! =)) =)) =))

skypi_0040

Fanele, te-ai sacrificat degeaba...!!! Uitate si tu si invata care este legatura dintre oule de paste si iepuras.