Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Poti face o armata intreaga, si tot mai ramane material  =))

Citat din: bee_lover din Februarie 16, 2012, 02:13:02 PM
Doar de cald?  :rusine:

nu, scuze de omisiune... si mancarea calda  :P

roi_ag

Fane unde ai pitit stupul pe care incepusei sa-l prezinti ?????

orbanstefan64


pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64


pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

#2001
topitor de ceara cu aburi (copie de la marin  :hi: :hi:)

orbanstefan64

pina la faza asta am ajuns .

Mircea77

Foarte frumoasa lucrarea. Ce fel de tabla ai folosit ? Cumva de 4 mm ?!

jonny_it

Citat din: orbanstefan64 din Februarie 22, 2012, 07:22:47 AM
pina la faza asta am ajuns .

Dupa ce este gata si vezi cum merge pune un pret ca sigur ai un cumparator.  :)

orbanstefan64

#2005
Citat din: Mircea77 din Februarie 22, 2012, 09:40:39 AM
Foarte frumoasa lucrarea. Ce fel de tabla ai folosit ? Cumva de 4 mm ?!


multumesc!!!
tabla de 3mm. :hi: :hi: :hi:

orbanstefan64

continuare lucrari topitor cu aburi

Nea Costica din Buzau

 Salut Fanica!! :hi: Fericiti parinti ai [ ai avut] , cand au vazut cu ce maini si imaginatie te-au dotat.
Sa stii ca nu-mi place sa perii nici sa fiu periat, e doar o constatare. Aproximativ aceias expresie foloseste, la adresa mea o batranica vecina cu noi cand ma vede in livada. Ti-am citit multe din postarile tale, spre rusinea mea nu toate, si nu am regretat pt ca am avut multe de invatat.
Te rog o lamurire in legatura cu topitorul, mai precis cu cosul pt rame; puteai sa-l faci cu toate laturile orizontale egale, sa poti baga in el[ nu simultan] si rame 1/2, doua randuri suprapuse, dar invers celor 1/1[ cum ar venii pat cald si pat rece ]? Sa fii sanatos impreuna cu cei dragi!!  =D>  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

tassevasi

Citat din: Nea Costica din Buzau din Februarie 23, 2012, 03:34:18 PM
Salut Fanica!! :hi: Fericiti parinti ai [ ai avut] , cand au vazut cu ce maini si imaginatie te-au dotat.
Sa stii ca nu-mi place sa perii nici sa fiu periat, e doar o constatare. Aproximativ aceias expresie foloseste, la adresa mea o batranica vecina cu noi cand ma vede in livada. Ti-am citit multe din postarile tale, spre rusinea mea nu toate, si nu am regretat pt ca am avut multe de invatat.
Te rog o lamurire in legatura cu topitorul, mai precis cu cosul pt rame; puteai sa-l faci cu toate laturile orizontale egale, sa poti baga in el[ nu simultan] si rame 1/2, doua randuri suprapuse, dar invers celor 1/1[ cum ar venii pat cald si pat rece ]? Sa fii sanatos impreuna cu cei dragi!!  =D>  :hi:

  Cind am vazut topitorul lui Marin ,primul gind a fost sa-mi fac si eu unul ,eram in cautare de tabla de inox .
      Vazind lucrarea ta Fanica  sigur am sa-l fac din tabla de 3 . Bravo  =D> =D>
   Costi , dupa cum vad eu ,in acel cos se poate pune in ambele paturi ,ca lungimea  e mai mare, cred ca incape 13-14 rame ,cu toate ca ceara se va scurge pe cealalta rama de jos , nui nimic rau (din ce am observat eu din poza ,pote ma insel ).
   Sa apreciem ambitia  de a face lucru bun .
   Numai bine

   

pharaonu75

Din ce am vazut eu in atelierul sau, dar si pe topicul asta, cred ca lui Stefan i s-ar potrivi porecla GOLDEN HANDS =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube