Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

Nea Costica din Buzau

[
Citat din: jonny_it din Februarie 04, 2012, 08:34:09 PM
Citat din: POSTASUL din Februarie 04, 2012, 08:25:14 PM
cum adica aerisire in capac fara podisor ??? ce vine capacul direct peste rame ?? asa se intelege   :D  :hi:   in schimb sunt un model de stup ideal pentru stationar si nu numai , am sa va arat asa un model de stup pe 22 de ram care are cel putin vreo 50-60 de ani  , tin in el afumatorul , rame  etc.  e primul din partea stanga   :smile:

Parca il si vad pe Postasul in pijamale cum a iesit acum 5 minute afara sa faca o poza cu stupul ... ce nu facem pentru Apiardeal!  :rotfl:]
Salut Jony!!  :hi:la mine poza 3 se vede  stupul culcat, si i-m zis sa arate suportul stupului, poate a inventat ceva.  :uimit: :hi: cu stima C.B.  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

POSTASUL

Citat din: Nea Costica din Buzau din Februarie 04, 2012, 08:59:58 PM
[
Citat din: jonny_it din Februarie 04, 2012, 08:34:09 PM
Citat din: POSTASUL din Februarie 04, 2012, 08:25:14 PM
cum adica aerisire in capac fara podisor ??? ce vine capacul direct peste rame ?? asa se intelege   :D  :hi:   in schimb sunt un model de stup ideal pentru stationar si nu numai , am sa va arat asa un model de stup pe 22 de ram care are cel putin vreo 50-60 de ani  , tin in el afumatorul , rame  etc.  e primul din partea stanga   :smile:

Parca il si vad pe Postasul in pijamale cum a iesit acum 5 minute afara sa faca o poza cu stupul ... ce nu facem pentru Apiardeal!  :rotfl:]
Salut Jony!!  :hi:la mine poza 3 se vede  stupul culcat, si i-m zis sa arate suportul stupului, poate a inventat ceva.  :uimit: :hi: cu stima C.B.  :hi:
sunt secretosi astia  nea Costica   :P  greu scoti ceva de la iei
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

jonny_it

Citat din: POSTASUL din Februarie 04, 2012, 09:14:50 PM
sunt secretosi astia  nea Costica   :P  greu scoti ceva de la iei

Doar schingiuiti spunem totul  :rotfl: :rotfl:


M-am uitat peste toate cele 129 de pagini de aici si am 2 intrebari pt domn Orban:

1. Ce material este in poza atasata?
2. Ce mai face Frenky?  :)

orbanstefan64

mai domneste mult ca sa am motiv sa ma inervez , am mai spus Domnul este in ceruri sau in biserica :rotfl:
este mocheta fara burete ,atit ii tot impachetajul de iarna
frenky????........latra in Cluj =)) =))

Nea Costica din Buzau

Citat din: jonny_it din Februarie 04, 2012, 09:32:34 PM
Citat din: POSTASUL din Februarie 04, 2012, 09:14:50 PM
sunt secretosi astia  nea Costica   :P  greu scoti ceva de la iei

[Doar schingiuiti spunem totul  :rotfl: :rotfl:


M-am uitat peste toate cele 129 de pagini de aici si am 2 intrebari pt domn Orban:

1. Ce material este in poza atasata?
2. Ce mai face Frenky?  :)]
Eu nu am vrut sa fiu brutal [nu brutar] cu Fanica, dar asa ceva nu folosesc nici la cusca dulaului!!!  :nono:  :rotfl: =)) :rotfl:Sa traiti amandoi.  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

orbanstefan64

de ce??? bumbac 100 %  :P

jonny_it

Citat din: orbanstefan64 din Februarie 04, 2012, 09:46:04 PM
mai domneste mult ca sa am motiv sa ma inervez , am mai spus Domnul este in ceruri sau in biserica :rotfl:
este mocheta fara burete ,atit ii tot impachetajul de iarna
frenky????........latra in Cluj =)) =))

Isi sterg picioarele inainte sa intre in stup  :rotfl:
Eu folosesc paturi/covoare vechi, ca astea noi sunt de plastic toate; daca ar sti mama ca paturile alea care nu le gaseste sunta taiate in bucati de 50x50 cm ...

orbanstefan64

eu am gasit anul trecut la o batrinica un sul de material tesut din cinepa, ii super cit de curind il dau la croit si surfilat.

jonny_it

Citat din: orbanstefan64 din Februarie 04, 2012, 10:13:01 PM
eu am gasit anul trecut la o batrinica un sul de material tesut din cinepa, ii super cit de curind il dau la croit si surfilat.

Sunt buni si sacii de iuta.  :)

orbanstefan64

ii material bun dar putin cam aspru  :nod: :nod:

orbanstefan64

Citat din: jonny_it din Februarie 04, 2012, 10:02:08 PM
Citat din: orbanstefan64 din Februarie 04, 2012, 09:46:04 PM
mai domneste mult ca sa am motiv sa ma inervez , am mai spus Domnul este in ceruri sau in biserica :rotfl:
este mocheta fara burete ,atit ii tot impachetajul de iarna
frenky????........latra in Cluj =)) =))

Isi sterg picioarele inainte sa intre in stup  :rotfl:
Eu folosesc paturi/covoare vechi, ca astea noi sunt de plastic toate; daca ar sti mama ca paturile alea care nu le gaseste sunta taiate in bucati de 50x50 cm ...
de afla te bate cu usa de la camara =))

pharaonu75

Citat din: orbanstefan64 din Februarie 05, 2012, 12:21:25 AM
...
de afla te bate cu usa de la camara =))

Sau cu cureraua de la ceas!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

happy

Eu am taiat toate presurile soacra-mi(din carpe cum se faceau odata :wink2:),le avea ca zestre pt. copii.Toata 'zestrea' am dus-o la Amara,daca inmultesc stupina o sa am nevoie sa le dau zestre :lol:
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

orbanstefan64


marius_vfp

ehe ,daca ar sti mama soacra cate capoate de molton i-am croit 50/50 surfilat frumos sa nu se destrame  :yahoo_cry: :yahoo_cry:
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva