Ioan Ardelean

Creat de ioanardelean55, Februarie 02, 2010, 05:51:45 PM

« precedentul - următorul »

apivasmob

Citat din: RazvanTi din Noiembrie 23, 2015, 09:24:37 AM
Citat din: ioanardelean55 din Noiembrie 20, 2015, 06:42:23 PM

Se mai poate trai si asa ? :surprised: :surprised: :surprised: :surprised:

unde ai trait pana acum?!?!?!?

bunica-miu pana la 70 ani venea de la padure cu un salcam intreg curatat de crengi. si asta in zona de deal si de la 3-4 kilometri departare...
aici avea 85 parca...

De aceea nu avem baza melifera :) :D
Sanatate tuturor apicultorilor

ioanardelean55

 Nici eu nu stiu  :uimit: cred ca pe planeta pamint , acum sint undeva pe marte , de aceea nu inteleg dece copii nu-si ajuta parintii ,nepotii nu-si ajuta bunicii , etc. Asa le trebuie daca nu s-au purtat bine , sa nu-mi spui ca fac pe grozavii s-au ca o fac din placere , pentru-ca stiu si eu ce inseamna sa cari in spate un SALCIM INTREG . Ce nu inteleg salcimul ala putea sa fie de 2-3-4 ..... m lungime si 4-5-6 cm grosime , si poate ai vrut sa spui distanta in sute de metri , 3-4 Km e greu la anii aia de mers pe ios liber , dar ma rog pe pamintul acesta totul e posibil . Extratrestrii vad altfel lucrurile si viata.

D006

In urma cu cativa ani am avut un pacient care la varsta de 100 ani mergea la padure cu caruța. Și padurea era in zona deluroasa nu la camp.

ioanardelean55

 
L-ai vazut ? :uimit:    In caruta cine mai era sti ?

D006

  Era cu ginerele sau care avea 80 de ani.

ioanardelean55


Sti precis , eu cred ca mai era unu, bietu cal , a avut ce cara , s-au mergeau pe jos .

D006

  Acolo cand mergi la padure pui boii la caruta , calul nu are nici o sansa.

ioanardelean55


mosunick

Citat din: ioanardelean55 din Noiembrie 21, 2015, 09:08:10 PM

Multumesc,   E facut s-au urmeaza ?

  SANATATE.
II gata 'Nea Ioane, au si fost stupii pe el anul asta. Nu ii gata cu totul ca mai am de facut niste trape pe plafon ca altfel te coci in el (ii bena inchisa).
Sanatate!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

ioanardelean55


Inca o problema rezolvata, :yes:

ioanardelean55


Saracu;  :rotfl:

ioanardelean55

 
   Astazi am gasit cei 15 stupi furati in 2014 din Liebling jud Timis ,multa  Politie , declaratii, sa vedem ce va iesi .

tinumaftei


stefan1

  O veste buna!   :)  Poate se destructureaza o filiera de hoti. Uite pana unde au dus stupii din Alba! Cred ca nu au fost svabi cei care ti i-au furat. De fapt locul lor a  fost luat de mai multa vreme de romani si de altii...
  Da-ne mai multe amanunte!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

oroles

Felicitari! Vrem amanunte!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani