Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Cateva fotografii facute cu ocazia vizitei mele la Dragos, la sfarsit de aprilie si inceput de mai!

1. Stupina de productie de la Margaritesti.
2. O alta stupina de productie, la poalele unei paduri de tei.
3. Stupina didactica de la Margaritesti.
4. Dragos2006 si nea Nicu Damian, in pastoral la rapita.
5. Dragos2006 si Pharaonu75 - nu va lasati pacaliti de sticla de pe masa, in pahar era "doar" Pepsi!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

jenica67

        Da, la 5 se vede si dupa cu loare ca e Pepsi Ballantines  :hi:
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

viorel_v2000

Mi se pare mie sau Dragos are un alt tip de placa activa? Parca are mai multe randuri de gauri decat cele pe care le avem noi.

Conteaza?

De unde se pot procura?

pharaonu75

Are colectoare tip Salaj!
Cine vinde astfel de colectoare, vinde si placi!
Un producator de astfel de placi este Radu Pandrea.
Il puteti gasi pe viitorsanatos.ro.
Insa mai sunt si altii care comercializeaza astfel de placi!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

   Pana acum am incercat mai multe tipuri de colectoare dar cel cu placa activa tip Salaj  este cel mai eficient si cel mai simplu . Momentan nu s-a inventat nimic in Ro care sa depaseasca aceasta placa activa , poate doar plasa de sarma tip prof.paranoia...  :)

viorel_v2000

Am si eu placi cumparate de la Pandrea dar mi se pare ca cele de pe colectoarele lui Dragos sunt mai late (au mai multe randuri de gauri pe orizontala) decat cele pe care le am eu.

Conteaza?

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: pharaonu75 din Mai 02, 2011, 01:10:12 AM
Cu ocazia vizitei in stupina a fost verificata o familie mai slaba (cea cu numarul 13  :mad: ) si a fost ajutata cu doua rame cu puiet capacit!


dragoselu`... desfiinteaza 13 si introdu 12 bis
felicitari pentru tot ce faci
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

D006

Citat din: viorel_v2000 din Mai 02, 2011, 10:14:11 PM
Am si eu placi cumparate de la Pandrea dar mi se pare ca cele de pe colectoarele lui Dragos sunt mai late (au mai multe randuri de gauri pe orizontala) decat cele pe care le am eu.

Conteaza?

        Ale mele sunt identice cu cele de la Pandrea.

D006

  Am stat mult pe ganduri daca sa difuzez urmatorul clip dar cred ca trebuie sa va ofer si cireasa de pe tort !
  va rog "nu trageti in pianist " , nu ma injurati , urmatorul clip este doar un pamflet si trebuie tratat ca atare.
  Daca opiniile vor fi pozitive voi continua si cu alte clipuri care sa va descreteasca fruntile !


                     

Calin Bondaru

frumos frumos...vin cu o dedicatie pentru Dumneavoastra!

dedu

 :new: Dragos-ati facut o gluma adevarata,parerea mea este ca multi cred ca punem ''un fel de robinet'' sub stupi si luam mierea,nu stiu cu ce se mananca apicultura si se mira DE CE ESTE OARE ASA SCUMPA MIEREA?  :bravo:
http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: pharaonu75 din Mai 02, 2011, 12:07:47 AM
colectarea polenului in stupina lui Dragos!
Scuzati problemele de imagine (puricii)... erau de la intepaturile albinelor! :rotfl: :rotfl:

m-ai dat pe spate cu recolta de polen...  =D> =D> =D>
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: dragos2006 din Mai 02, 2011, 11:01:54 PM
  Am stat mult pe ganduri daca sa difuzez urmatorul clip dar cred ca trebuie sa va ofer si cireasa de pe tort !
  va rog "nu trageti in pianist " , nu ma injurati , urmatorul clip este doar un pamflet si trebuie tratat ca atare.
  Daca opiniile vor fi pozitive voi continua si cu alte clipuri care sa va descreteasca fruntile !

ai 2 erori in clip

1. chestia de mancat "rahat" nu se chema polonic ci tiriplic  :hi:
2. spui pe undeva pe la sfarsit "voi sa nu dati inlaturi". greseala e ca ai pronuntat impreunat. corect era sa nu dati in laturi (din alea de mananca porcii) :hi:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

apicmd



         Am Ris  cu lacrimi...Asha   poante mai des  Nea Dragose :hippo:
BPR!!!!

bucovineanu

Dragos chiar are talent in domeniul actoriei umoristice. Pacat ca filmul e prea scurt. Cred ca l-a facut invidios pe prof. Ursu. =D> =D> =D>