subventia la motorina

Creat de dragos2006, Decembrie 22, 2011, 08:16:44 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Ăsta? :roll:
Săracu` e nedumerit... poți să te superi pe el?  :rotfl:

bio

 :roll:..= eu sunt mic nu stiu nimic...

Dismas

. Noua ne-au zis la apia ca în 2015 ne vor primi facturi datate doar din sezonul activ(pentru toată cantitatea). Tot nu mi-ați zis dacă ați depus la dosar vreo anexa justificativa sau situație centralizata cu motorina pe trimestrul IV!


romikele

De ce nu citesti toate postarile cu atentie?
Anexele respective se regasesc in ghid.
Sezonul activ al stuparului este de 12 luni pe an, chiar daca in trim. IV activitatea se restrange.
Daca nu primesc facturi, chemati Politia si dati-le cu ghidul in cap la inspectorasi!

Iulia

Citat din: Dismas din Februarie 18, 2015, 02:26:22 PM
. Noua ne-au zis la apia ca în 2015 ne vor primi facturi datate doar din sezonul activ(pentru toată cantitatea). Tot nu mi-ați zis dacă ați depus la dosar vreo anexa justificativa sau situație centralizata cu motorina pe trimestrul IV!


Da, se depun anexele 1,3,4, iar intre ele este si situatia centralizatoare a facturilor de motorina.
Domnul Romikele, am inteles ca anul asta nu s-ar mai depune atatea dosare? Adica ar fi decat unul pe tot anul? Stiti ceva?

romikele

Nu am ajuns inca la Buzau, dar daca aflu ceva concret va anunt!.
Voi incerca sa au legatura cu dl. inspector care se ocupa de dosare si care este deosebit de amabil, are o rabdare de invidiat si un calm asemenea!

Iulia



albinasebes

se mai aude ceva cu subventia pe motorina?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

antiopa din ardeal

 Da, la noi vesti rele, probabil peste tot este la fel. Cum spunea mai sus Dismas s-a intamplat si in Mures, au refuzat toate cererile trim 4 2014 depuse de apicultori. Al meu sigur, am primit notificare de la APIA. Am sunat sa intreb si mi-au zis ca stuparii n-au ce sa transporte in trim 1 si 4 ale anului.

romikele

Faceti plangere la politie si la alte organe abilitate, este un abuz si o ilegalitate.
Idiotii cred ca motorina se foloseste doar la transportul in pastoral!!!
Duceti-le un stup in birou si dati drumul la albine...  :nebun:

albinasebes

pai daca se schimba regulile in timpul jocului e neseriozitate.
fiecare interpreteaza cum are impresia ca e bine
asteptam lamuriri
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

Iulia

Se mai aude ceva de subventia pe anul asta? Ca cei de la Apia de cate ori i-am intrebat, habar nu aveau...

Dismas

Eu am semnalat problema din ian.!


popoviciaurel

Buna ziua .Apia primeste cereri pentru subventia la motorina pe anul 2015 ,problema este ca acum dupa 7 luni s_au schimbat regulile de acordare.Stie cineva care sunt noile cerinte ?