Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

ionut vlv

i-am auzit vocea atunci cand am vorbit cu dvs la telefon si l-am "simtit" cu personalitate.
sigur are sa va urmeze.sa-i faceti si stupisorul lui personal.
anul asta am aplicat metoda dvs de a da proteica.
ideea e ca are urmari bune.multumesc!
am schimbat numai metoda de aplicare,am folosit 6 tuburi de silicon goale si am folosit pistolul de aplicare a siliconului.
merge un pic mai repede,aplicarea e mai uniforma si nu mai ajunge pasta pe albine.
se zice ca fiecare om are doua vieti.pe a doua incepe sa o traiasca in momentul cand isi da seama ca are numai una.

mosunick

Dane, astia is stupi d'aia care-ti merg la inima cand te uiti la ei. Tare faini is... Sa ii stapanesti sanatos si sa-ti fie plini de albine, sa iti faca miere 100 de ani!!!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

RazvanTi

stupii ca stupii dar "piticul" dintre ei e cel mai tare  :hi:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

calmusdaniel

Sunteti pregatiti pentru rapita?  :hi:

calmusdaniel

Pomii fructiferi inca nu au inflorit. :hi:

calmusdaniel

La voi in zona, rapita e mai mare?Cred ca la mine infloreste dupa 20 aprilie!
Corcodusul cred ca in 3-4 zile infloreste. :hi:

pharaonu75

La mine au inceput sa infloreasca corcodusii, iar in 3-4 zile incep si caisii. Rapita nu este mai mare, ba din contra, am vazut zone cu rapita mai mica!
Cred ca vin in pastoral la lanul ala fotografiat de tine, dupa care dau fuga la rapita2, la mine! =)) =)) Asta dupa ce extrag mierea de la pomii fructiferi si le dau jos colectoarele de polen! :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Vyktor

#832
Citat din: calmusdaniel din Martie 31, 2015, 07:20:23 PM
La voi in zona, rapita e mai mare?Cred ca la mine infloreste dupa 20 aprilie!
Corcodusul cred ca in 3-4 zile infloreste. :hi:

Chiar daca distanta intre noi nu este asa de mare,  la mine deabia acum incep sa se desfaca mugurii. Cat de inflorire,  mai devreme de o saptamana nu cred ca poate fi vorba. Ma refer la corcodus. Rapita,  ce am vazut prin zona mea,  este mult mai mica decat cea din poze.

calmusdaniel

Citat din: pharaonu75 din Martie 31, 2015, 07:32:50 PM
La mine au inceput sa infloreasca corcodusii, iar in 3-4 zile incep si caisii. Rapita nu este mai mare, ba din contra, am vazut zone cu rapita mai mica!
Cred ca vin in pastoral la lanul ala fotografiat de tine, dupa care dau fuga la rapita2, la mine! =)) =)) Asta dupa ce extrag mierea de la pomii fructiferi si le dau jos colectoarele de polen! :rotfl:

Vino,dar nu sunt decat 270 ha!
Din cate stiu eu inflorea caisul si piersicul si apoi corcodusul,dar anul asta s-au incurcat comenzile! :hi:

pharaonu75

Chiar astazi am fost prin livada. Corcodusii sunt deschisi cam 20% din flori. Caisii si migdalul abia acum pocnesc, urmati aproape de piersici.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

calmusdaniel

Citat din: Vyktor din Martie 31, 2015, 07:37:55 PM
Citat din: calmusdaniel din Martie 31, 2015, 07:20:23 PM
La voi in zona, rapita e mai mare?Cred ca la mine infloreste dupa 20 aprilie!
Corcodusul cred ca in 3-4 zile infloreste. :hi:

Chiar daca distanta intre noi nu este asa de mare,  la mine deabia acum incep sa se desfaca mugurii. Cat de inflorire,  mai devreme de o saptamana nu cred ca poate fi vorba. Ma refer la corcodus. Rapita,  ce am vazut prin zona mea,  este mult mai mica decat cea din poze.

Sa dea Dumnezeu sa fie vremea buna cand va inflori rapita,ca din prognoza pe aprilie am inteles ca va fi frig si ploi,sa speram ca nu va fi ca anul trecut. :hi:

calmusdaniel

Citat din: pharaonu75 din Martie 31, 2015, 07:50:41 PM
Chiar astazi am fost prin livada. Corcodusii sunt deschisi cam 20% din flori. Caisii si migdalul abia acum pocnesc, urmati aproape de piersici.
In anii trecuti inflorea mai intai caisul si piersicul dar acum observ ca le-a luat-o corcodusul inainte. :hi:

pharaonu75

La mine intotdeauna a imflorit corcodusul primul. Exceptie a facut anul trecut, cand migdalul a furat startul. :D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Tizule, uite un corcodus de la mine!
E cel mai grabit... :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

calmusdaniel

Citat din: pharaonu75 din Martie 31, 2015, 08:16:08 PM
Tizule, uite un corcodus de la mine!
E cel mai grabit... :wink2:
Asa ar fi trebuit sa fie si la mine la data asta,dar cred ca primavara asta e mai friguroasa si i-a tinut pe loc. :hi: